GALERII ⟩ Lauluväljakul avati viis Eesti muusikaelu suurtegijatele pühendatud pinki

Kultuuritoimetus
Copy

Reedel, 7. oktoobril toimus Tallinna Lauluväljaku Mäe alas Eesti muusikaelu suurtegijatele pühendatud mälestuspinkide avamine. Tallinna Lauluväljaku ning Kultuuripartnerluse SA koostööprojekti raames on Lauluväljakul avatud juba viis pinki, mis on samuti pühendatud suurkujudele Eesti muusikas.

Teiste hulgas leiab Lauluväljakult Roman Toi, Alo Mattiiseni, Miina Härma, Ülo Vinteri ja Ester Mägi nimelised pinged, mille lisandusid nüüd Heli Läätse, Peeter Sauli, Kuno Arengu, Venno Laulu, Mihkel Lüdigi ning Cyrillius Kreeki nimelised pinged.

SA Tallinna Lauluväljak ja Kultuuripartnerluse SA plaanivad kahe aasta jooksul avada kokku 25 Eesti kultuuri- ja ühiskonnaelu suurtegija mälestuspinki ning koostööprojekti raames saavad kakskümmend viis noort Eesti kultuurielu talenti ühekordse toetuse osaliseks, mille eesmärk on toetada õpinguid ja loomingulisi tegevusi. Kusjuures iga pingiga on seotud sihtotstarbeline stipendium.

Sügisese koostööprojekti raames toetavad ettevõtjad noorte eesti muusikute loometee algust enam kui 30 tuhande euroga. Ingmar Erik Kiviloo õpinguid Bostonis asuvas Berklee kolledžis toetasid üheksa eraisikut kokku 18 tuhande euroga, suuremate toetajate seas on ka pikaajalisi Anett Kontaveiti toetajaid.

Tänavu sügisel Londonis õpinguid alustanud pianist Tähe-Lee Liiv sai kuue tuhande euro suuruse stipendiumi Hansa Grupi Noore Muusiku Fondilt, mis oli aasta tagasi asutatud fondi neljas stipendium. Saaremaa juurtega ettevõtja Andres Tiigi poolt juhitud Mustamäe Elamus Spa asus pikaajaliselt toetama Saaremaal toimuvat üleriigilist lauluvõistlust Solistica.

Lisaks toetavad ettevõtjad noore eesti flöödimängija Susanne Rulli õpinguid Helsinki Sibeliuse Akadeemias ning Ensemble Auftakt esimese plaadi väljaandmist. Viimaste osas on fundraising veel käimas ja lõplikud toetuste summad selguvad tänavu sügisel.

Kuno Arengu nimelise pingi paigaldamise aitasid rahastada tema õpilased, kelle seas on tänaseks palju tuntud muusikuid ja ühiskonnategelasi. Venno Laulu mälestuspingi valmistamist toetas Estonia Klaverivabrik, mille pikaajaline juht ta oli.

Pingid tootis ja projekti panustab ka omalt poolt Extery OÜ, kes on tunnustatud Eesti linnamööbli kaubamärk.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles