Koroonast tuumasõjani: salaplaanidest pungil näidend jõuab Eesti teatrilavale

Kultuuritoimetus
Copy
Taago Tubina lavastus «Ajurünnak»
Taago Tubina lavastus «Ajurünnak» Foto: Rakvere Teater

Reedel, 14. oktoobril esietendub Rakvere teatri väikeses saalis koomiliste sugemetega konspiratiivne triller «Ajurünnak». Aaron Loeb on näidendi kirjutamisel inspiratsiooni kogunud maailma erinevatel aegadel tabanud katsumustest. Videomängude inseneri ja ärikonsultantide firmas töötanud inimesena on ta loonud põnevusloo, mis on ühteaegu äratuskellaks ja teravmeelseks suurendusklaasiks tänapäeva ühiskonnale.

Kahtlused, paranoiad, tõeotsingud ja erinevad salaplaanid toob vaatajani Taago Tubin, külalislavastaja Ugala teatrist, keda Rakvere teater pikalt oodanud on.

Lavastuse sündmustik leiab aset siin ja praegu. Tubina sõnul on «Ajurünnak» omamoodi sotsiaalne kommentaar praegusele paranoia-ajastule, kus põhimõtteliselt ei saa usaldada mitte midagi, mida sulle räägitakse või näidatakse.

«Toimuvad n-ö terve mõistuse jaoks täiesti mõeldamatud arengud (koroonapandeemia ja selle ohjeldamine, Venemaa vallutussõda ja genotsiid Ukrainas, tuumaähvardused, massimanipulatsioonid ja identiteedipoliitika sõgedus jne). Rääkimata jälgimisühiskonna düstoopiast, mis ületab juba kindlasti Orwelli romaanis «1984» kirjeldatut,» jagab lavastaja.

Ulmelisena näivaid plaane hakkavad laval analüüsima Grete Jürgenson, Imre Õunapuu, Peeter Rästas, Elar Vahter ja Märten Matsu.

Tagasi üles