Keskaegne detektiiv kõigis kodudes: «Apteeker Melchior» tuli voogedastusse

Kultuuritoimetus
Copy
Apteeker Melchior film 
Apteeker Melchior film Foto: Robert Lang

Alates sellest nädalast saavad Apteeker Melchiori fännid vaadata kodumaise krimitriloogia esimest osa Telia ja Elisa videolaenutusplatvormidel, mille esimeste päevade statistika näitab, et huvi filmi vastu on jätkuvalt väga kõrge.

Apteeker Melchiori produtsent Tanel Tatteri sõnul oli 15. aprillil esilinastunud triloogia esimest osa seni võimalik näha ainult kinodes, kus filmile jagus vaatajaid lausa poole aasta jooksul. «See on erakordselt pikk kinolevi periood, mis näitab inimeste kõrgendatud huvi apteeker Melchiori seikluste vastu. Nüüd on kätte jõudnud hetk, mida Melchiori fännid on meilt ammu küsinud – filmi saab vaadata kõikidel levinumatel kodumaistel voogedastusplatvormidel mugavalt oma kodus.»

Elisa sisujuhi Toomas Ili sõnul on nii tele-edetabelites kui ka Elisa Huubi statistikas näha, et eestimaalased eelistavad head kodumaist sisu. «Huubi vaatajate hulgas on lisaks Elisa originaalsarjadele kõrgelt hinnatud just Eesti kinohitid – naljaga pooleks võib öelda, et populaarseimad kodumaised filmid on alati ribadeks vaadatud. Vaid mõnepäevase statistika alusel saab tõdeda, et täpselt nii läheb ka noore apteekrihärra seiklustel põhineva Apteeker Melchiori filmiga.»

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna sisu juht Birjo Kiik lisas, et kuna filmid apteeker Melchiorist on toonud sel aastal kinodesse rohkem Eesti inimesi kui üksi teine kodumaine või välismaine film, siis ennustatakse triloogiale suurt edu ka Telia videolaenutuses. «Telia kolme põhiteenust kasutavad kliendid saavad igal kuul vaadata kuni kolme filmi tasuta. Võib üsna kindlalt prognoosida, et «Apteeker Melchior» osutub üheks populaarsemaks filmiks, mida videolaenutusest valitakse.»

Tagasi üles