P, 5.02.2023

NÄDALA PLAAT ⟩ Randalu annab valu

Margus Haav
, reporter
Randalu annab valu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristjan Randalu esinemas Paide Muusika- ja Teatrimajas.
Kristjan Randalu esinemas Paide Muusika- ja Teatrimajas. Foto: Dmitri Kotjuh

Albumi saatekirja kohaselt tähistab «Sisu» uue peatüki algust rahvusvaheliselt ühe hinnatuma eesti pianisti ja helilooja Kristjan Randalu loomingus. Tegu on tema esimese bigbändikava salvestisega. Üks esmakordne aspekt lisandub veel, «Sisu» on ühtlasi noore ja noorusliku New Wind Jazz Orchestra debüütalbum.

See on album, kus oma annet ja ambitsioone klassika ning jazz’i vahel jagav ning muide just bigbändis omal ajal jazz-pianistina esimesi samme teinud Kristjan Randalu ei kõla eriti jazz’ina ega klassikalisena ning oma olemuselt bigbändiks klassifitseeruv New Wind Jazz Orchestra ei kõla jällegi bigbändina. Ka plaadil koha leidnud kolm hitimõõtu klassikalist pala ei kõla nii, nagu harjutud ja nagu võiks ehk eeldada. Nii et lähteandmed on põnevad eriti nende muusikaliste elamuste kaevurite jaoks, kes otsivad uusi lähenemisnurki ja harjumatuid interpretatsioonivorme.

Kaasa teevad Wolf Kerschek dirigendina, Ingrid Jensen trompetil ja Ben Monder kitarril. Albumi esimene esitluskontsert oli Viljandis ja seda mitte juhuslikult. New Wind Jazz Orchestrale pani aluse Viljandist pärit saksofonisti Lauri Kadalipp ning selles mängib ka teine Viljandi muusikakooli vilistlane Tobias Tammearu.

Märksõnad
Tagasi üles