Kaja Kallas rääkis oma kabinetis oleva Jüri Arraku maali saamisloo

Postimees
Copy
Foto: Vabariigi Valitsus

Peaminister Kaja Kallas avaldas täna sotsiaalmeedia vahendusel Jüri Arraku surma puhul kaastunnet ja näitas oma kabinetis olevat kunstniku maali.

«See maal, mille all iga päev oma kabinetis Stenbocki majas töötan ja mida veel septembris Narva linnavolikogu liikmetega imetlesime, on Jüri Arraku «Käskude saamine»,» kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

Ühtlasi tõi Kallas välja, et maalil on väga huvitav saamislugu, mida oli temale rääkinud Mart Laar.

«Kui valitsus 2000. aastal Stenbocki majja kolis, telliti peaministri kabinetti maal just Arrakult. Arrak aga polnud kindel, mida maalida, ja küsis toonaselt peaministrilt Laarilt, kas võib teda inspiratsiooni saamiseks tööd tegemas jälgida. Nii Arrak istunudki terve päeva ja vaadanud, kuidas peaminister Laar tööd tegi. Ja päeva lõpuks ütles, et nüüd ta teab, mis maalile tuleb. Sest peaministri töö olevat selline, et kogu aeg tuleb kuskilt uusi ja täiesti erinevaid probleeme ja ülesandeid, mis vajavad lahendamist, ning see kõik tuleb omakorda ka edasi viia inimesteni,» sõnas Kallas.

«Käskude saamine» kujutabki Vana Testamendi lugu, kus jumalalt Siinai mäel käsulauad saanud Mooses laskub mäest alla ja viib need rahvani, just nagu on peaministri töö Jüri Arraku nägemuses, lisas peaminister.

«Aitäh, suur Eesti kunstnik, ja puhka rahus,» kirjutas Kallas sotsiaalmeedia postituse lõppu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles