L, 25.03.2023

VAATA LÜHIFILMI ⟩ Kuidas hävitada Putin – ja 60 korda järjest

Raul Ranne
Kuidas hävitada Putin – ja 60 korda järjest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõskov valis välja umbes 60 paremat – vaimukamat ja populaarsemat – klippi ning monteeris neist kokku 11-minutilise filmi.
Lõskov valis välja umbes 60 paremat – vaimukamat ja populaarsemat – klippi ning monteeris neist kokku 11-minutilise filmi. Foto: Kuvatõmmis filmist

Tunnustatud Ukraina animafilmide looja Mõkõta Lõskov kutsus kolleege kogu maailmast saatma lühisketše Putini surmast. Kogutud klipid monteeris ta kogumikuks ja nii sündis umbes 11-minutiline emotsionaalne ja jõuline protestiakt «Putler kaput».

Putin plahvatab. Lämbub. Õgib ennast Uroborose kombel olematuks. Ta nokitakse kildudeks… Agressorriigi juhi lõppu on kujutatud kümnetel eri viisidel ja kunstilisel tasemel. Nii kulgeb see film, millesse on kokku punutud ukrainlaste ja nende toetajate ühine soov.

Alaliselt Ukrainas Dnepri linnas elav ja töötav animafilmide režissöör Lõskov räägib, et Venemaa täiemõõduline sissetung Ukrainasse 24. veebruaril lõi ta esimese hooga täiesti rivist välja. Raske oli mõelda, mis saab ja kuidas edasi elada. «Kõik me olime tardunud ühtaegu jõuetus vihas ja paanikas,» meenutab ta.

Festivalid pole söandanud filmi vastu võtta, viidates vägivaldsusele. Lühifilmi saab aga vaadata Postimehe veebis. 

Märksõnad
Tagasi üles