R, 2.12.2022

Põhjala Tehase Sepikoja Galeriis näeb Peeter Musta maalinäitust «Suvised pilgud»

Kultuuritoimetus
Põhjala Tehase Sepikoja Galeriis näeb Peeter Musta maalinäitust «Suvised pilgud»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töö Peeter Musta maalinäituselt «Suvised pilgud».
Töö Peeter Musta maalinäituselt «Suvised pilgud». Foto: Repro

Tallinnas Põhjala Tehase Sepikoja Galerii (Marati 5) teisel korrusel on avatud Peeter Musta maaliloomingul põhinev kunstinäitus «Suvised pilgud», mis jääb avatuks kuni tuleva aasta 25. veebruarini. Põhjala Galeriide Sepikoja saal on avatud E-R 10–17.

Peeter Musta värskeimal loomingul põhinev näitus projetseerib meie lühikest, kuid pikkade päevadega ja värviküllast suve, oma parimas essentsis ning koloriidis. Maalidelt kumavad vastu unenäolised, kaunilt vaatajaga flirtivad figuurid, noorus ja värskus mahedalt ümbritsetud loodusest, kirevad lilled päikesekullas värviliselt plinkivas valguses. Musta loomingus näeb naist ja loodust üldisemalt – kui muusat ning inspiratsiooniallikat. Värvid ja personaalsed, kuid ühtlasi sümboolsed figuurid maalidel on vaatajale võtmeks fantaasiamaailma.

«Näitus «Suvised pilgud» on kogumik põgusaid ja kauneid vaated, kus kunst pakub võimaluse süüvida ilu ja esteetika positiivse mõju jõule. Figuurid maalidel moodustavad sisekaemusliku atmosfääri pannes vaataja vastastikku seisma oma enese minaga. Käesolevat näitust saab lugeda manifestiks soovile olla avatud elu võimalustele, olla hoitud ja hoolitud,» kirjeldab autor ise oma värkeimal näitusel eksponeeritavat loomingut.

Peeter Must (sünd 1967) on lõpetanud Eesti Kunstiinstituudi keraamika eriala, kuid oma väljundi leidnud hoopis maalikunstnikuna. Oma loomingus pühendub Peeter inimesele kui väärtuste kandjale ja edastajale.

Märksõnad
Tagasi üles