K, 30.11.2022

Legendaarsest Rock Hotelist valmis telesari

Kultuuritoimetus
Legendaarsest Rock Hotelist valmis telesari
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dokumentaalsari «Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng» in eetris Inspira kanalil
Dokumentaalsari «Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng» in eetris Inspira kanalil Foto: Maris Savik

19. novembril jõuab eksklusiivselt Telia Inspira kanali vahendusel eesti telepublikuni värske dokumentaalsari «Rock Hotel. Kuidas läks sul see mäng».

Sarja peaosades on bändi liikmed Heigo Mirka, Tiit Kõrvits, Margus Kappel, Ivo Linna ja Harry Kõrvits.

1978. aasta 20. oktoobril astub Eesti Kunstiinstituudi metsikul peol esimest korda lavale bänd, kes kutsub end «rock'n'rolli austajate sektiks». Eesti kõigi aegade populaarseim rock'n'rolli mängiv tantsubänd purustab kõik publikurekordid. Mitu põlvkonda eestlasi armub, kuulates laulu «Aita mööda saata öö» ja selle järgi tantsupõrandal kõikudes.

Eesti mõistes on populaarsus üüratu ning bänd esineb praktiliselt viiel päeval nädalas kogu Eestis. Pole kohta, kus Rock Hotel üles ei astu – Saaremaast Antslani ja publikurekordid purustatakse kõikjal. Õnnega on koos need koolijuhid ja õpetajad, kel õnnestub saada Rock Hotel oma lõpupeole esinema.

Mitu aastakümmet vihiseb mööda nagu meteoriit. Bändis tuleb ette kõike, mida saab mõõta tunnete ja suhete skaalal: muusika, alkohol, populaarsus, armastus, pereelu, riiud, peod, erimeelsused, argipäev, tüdimus. Niisama varmalt leiavad aset erinevad muutused: vahetuvad rublad-kroonid-eurod, riigikord, juukselõige, püksisääre laius ja kehakaal.

Rock Hoteli pilli järgi tantsivad kõik – parteilased, agronoomid, kunstnikud, emad-isad, vanaemad-vanaisad, kodu- ja väliseestlased. Aeg toob väsimust ja uusi tegemisi, kuid mõned asjad püsivad ka muutumatuna – need on sõprus, huumor ja rock'n'roll.

Rock Hoteli esimesest peost viimaseni kulub täpselt 43 aastat ja 4 kuud. Rändame koos bändiga nende esimesest mängust kuni viimase peoni Kõue mõisas.

Dokumentaalsari «Rock Hotel. Kuidas läks sul see mäng» koosneb neljast osast ning sarja avaosa on Telia Inspira kanali eetris laupäeval, 19. novembril algusega kell 20.30.

Märksõnad
Tagasi üles