E, 11.12.2023

Ennäe! Terry Pratchetti järgi tehtud film sai treileri

Kultuuritoimetus
Copy
Animafilm «Hämmastav Maurice»
Animafilm «Hämmastav Maurice» Foto: Filmikaader

Avaldati Terry Pratchetti, 2001. aastal parima lasteraamatu tiitli pälvinud «Hämmastav Maurice ja tema õpetatud närilised» järgi tehtud animafilmi «Hämmastav Maurice» esimene trailer.

Lugu räägib Maurice’ist, kavalast kassist, kes ühel päeval avastas, et oskab mõtelda ja rääkida. Sellest päevast saadik on ta koos õpetatud rottide ja veidi naiivse poisi Keith’ga käinud linnast-linna ning väikeste kelmuste abil raha kokku ajanud. Kuid ühel päeval satuvad nad linna nimega Bad Blintz, kus tundub toimuvat midagi salapärast. Koos nutika linnapea tütre Malicia’ga tuleb seltskonnal kokku võtta julgus ning seekord oma oskuseid headuse nimel kasutada ja võib juhtuda, et head teod toovad kaasa midagi palju tasuvamat.

Kavalale kassile annab oma hääle Märt Avandi.

Terry Pratchett oli inglise kirjanik ja humorist, kelle teoseid on tõlgitud 37 keelde ja ning müüdud ligikaudu 100 miljonit eksemplari. Enamik tema lugusid, nagu ka see, leiavad aset Kettamaailma nimelises fantaasiamaailmas. Kõik kettamaailma romaanid on tõlgitud ka eesti keelde. Terry Pratchett külastas Eestit aastal 2001. kui andis loengu Tartu ülikoolis ning jagas autogramme Apollo raamatupoes. 2008. aastal löödi Pratchett rüütliks.

Kinodes alates 20. jaanuarist 2023

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles