K, 30.11.2022

JÄRELVAADATAV ⟩ Riigikogu ja Rahvusooper Estonia lähevad «sassi»!

Kultuuritoimetus
Riigikogu ja Rahvusooper Estonia lähevad «sassi»!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2

25. novembril toimub järjekordne Rahvusooper Estonia töövahetusüritus «Sassis päev», kus seekord lähevad vahetusse estoonlaste ja riigikogulaste töökohad. Postimehe kultuuritoimetus pakub eksklusiivset võimalust näha, kuidas Rahvusooper Estonia töötajad tulevad toime, kui on vaja pidada riigikogu istungit!

Riigikogu liikmed ja riigikogu kantselei töötajad tulevad rahvusooperisse, kus neid ootavad ees kooriproov ja balleti treeningtund ning dekoratsioonide ja kostüümide valmistamine. Kätt proovitakse ka lavameistrite, valgustehnikute ja riietajatena. Õhtul aga teenindatakse publikut ning astutakse lavale etenduses «Minu veetlev leedi».

Estoonlased omakorda lähevad riigikokku, kus peavad maha täiemõõdulise istungi ning teevad ettekandeid ja arutlevad rahvusooperi oleviku ja tuleviku üle. Luubi alla võetakse nii rahvusooperi roll ühiskonnas kui kirgi küttev juurdeehituse teema. Käsitletakse ka selliseid olulisi teemasid nagu haridus, meie järelkasv ning pensionipõlv. Istung peetakse olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutamise formaadis ning istungit juhatab riigikogu esimees Jüri Ratas.

Lisaks tutvuvad estoonlased ekskursioonidel riigikogu hoone, ajaloo ja tegemistega.

Sassis päev on rahvusooperis juba pea 10 aastat korraldatud töövahetusüritus, mille raames estoonlased vahetavad ameteid kas teatrimajas sees või mõne teise institutsiooniga. Aastate jooksul on «sassi» mindud nii omavahel kui ka näiteks SEB, Eesti Rahvusringhäälinguga ja Sisekaitseakadeemiaga.

Aastatel 2020–2021 oli «Sassis päev» pandeemiapausil, ent tõuseb nüüd taas tuhast, et vastastikku töötegemise rõõmu jagada. Ühiselt nähtu ja kogetu pinnal tekib arusaam ja austus selle vastu, mida teistes asutustes ja erinevatel ametikohtadel tehakse, lisaks sünnivad uued ja värsked ideed, saadakse uusi teadmisi ning avardatakse vastastikku oma maailmapilti.

Märksõnad
Tagasi üles