K, 30.11.2022

Psühhopaadid teatris! Kellerteatris esietendub pühapäeval psühhotriller «Skiso»

Kultuuritoimetus
Psühhopaadid teatris! Kellerteatris esietendub pühapäeval psühhotriller «Skiso»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meelis Kubo lavastuses "Skiso".
Meelis Kubo lavastuses "Skiso". Foto: Kellerteater

27. novembril esietendub Kellerteatris algupärane psühhotriller «Skiso». See on psühholoogiline triller, mis on inspireeritud «Plainfieldi gouli» Edward Theodore Geini elust, Robert Blochi loost «Psycho» ja Alfred Hitchcocki samanimelisest filmist.

«See, kuidas surnud kontrollivad elavate inimeste elusid, on lisaks heale dramaturgia materjalile ka väga eluline ja ajatult aktuaalne teema,» avab näidendi autor ja lavastaja Vahur Keller uue lavaloo tagamaid. 

«Meie mälestustes elavad edasi kõik meile olulised inimesed – me peame nendega vahel dialooge ja teinekord annavad nad meile nõu. Ammu surnud inimesed mõjutavad tänini tervete rahvaste saatusi. Vahel nende kehasid ei maeta, vaid säilitatakse peale surma, et inimesed saaksid esivanematega ka füüsiliselt samas ruumis koos edasi elada ja suhelda. Mõnikord on meie peades ka meid endid mitu. Vahetevahel oleme me kõik skisod,» lisab ta.

Uuslavastuse esietendust saab jälgida pühapäeval, 27. novembril kell 19.00 ka veebiülekandena oma kodusel ekraanil Kellerteatri kodulehelt. Sel aastal näeb lavastust veel 29. ja 30. novembril ja seejärel taas alates 18. jaanuarist.

Uues põnevikus mängivad Elina Reinold, Liis Haab ja Meelis Kubo. Närvekõditava loo lavastas näidendi autor Vahur Keller, lava ja kostüümikujunduse lõi Britt Urbla Keller, kaaslavastaja ja koreograaf on Kristina Paškevicius ning valguskunstnik Rene Topolev.

Märksõnad
Tagasi üles