Forgotten Sunrise tähistab oma 30. sünnipäeva

Kultuuritoimetus
Copy
Forgotten Sunrise
Forgotten Sunrise Foto: Evert Palmets

Forgotten Sunrise sai käesoleval aastal 30-aastaseks. Alustanud atmosfäärse death metal bändina liiguti juba üheksakümnendate keskel elektroonilisema ja eksperimentaalsema muusika suunas. Lahterdamatut tumedakõlalist stiili armastab bänd ise kutsuda industrial’i sugulaseks ehk outdustrial’iks.

Kogu kolme kümnendi jooksul, vaatamata paljudele koosseisulistele muutustele, pole bänd olnud kunagi laiali. Rahvusvaheliselt on üllitatud 3 täispikka albumit, mõned EP'd ning käputäis singleid ja kümneid remikse ning koostööprojekte. Nüüd novembris otsustas FS paisata esinduslikul USB-pulgal välja 16-loolise kogumiku «Dirty Years Of Sunraisk», mis koosneb avaldamata paladest, kaveritest ja vaid varem digitaalselt ilmunud remiksidest. Plaadikaant kaunistab bändi liidri ja asutajaliikme Anders Meltsi ema illustratsioon. Lisaks muusikale on pulgal iga loo kohta seletus ning lisaks 100 pilti tutvustavate alltekstidega läbi bändi ajaloo.

Ka Forgotten Sunrise’i uus täispikk kauamängiv on lõplikult salvestatud ja ootab väljaandmise järjekorras oma hetke, aga sellest detailsemalt tulevikus.

Nii limiteeritud füüsilises formaadis kui digitaalsena leiab bändi ametlikult Bandcamp’i lehelt:

https://forgottensunrise.bandcamp.com/album/dirty-years-of-sunraisk

www.forgottensunrise.com

Bändiga on võimalus kohtuda juba varsti ja seda neljal täiesti unikaalsel juhul.

Forgotten Sunrise kureeritav õhtu leiab aset 17. detsembril Telliskivis asuvas Terminali plaadipood/baaris. Ekraanil saab näha läbilõiget bändi ajaloost, millele järgneb poolkontsertvormis esinemine/ajalootund ehk Anders räägib FS’i kolmest möödunud dekaadist ja samal ajal musitseerivad jutu taustaks bändikaaslased Kadri Sammel ja Suva. Õhtu lõpetuseks liigub trio aga plaadimängijate taha ning kutsub teid tantsule. Teatavasti kõik kolm FS'i liiget on ka tumemuusika üritustesarja Beats From The Vault resident-DJ’d.

Samuti on huvilistel võimalus kolmel korral kuulda ja näha Forgotten Sunrise koos Apparatus&Apparataga Von Krahlis Taavi Eelmaa poolt veetavatel salongiõhtutel nimega «Psühholingvistiline Patogenees».

Etendused toimuvad:

27. novembril kell 20:00

13. ja 27. detsembril kell 20:30

Täpsem info: https://fienta.com/et/s/von-krahl-30-salongiohtu-psuhholingvistiline-patogenees

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles