R, 3.02.2023

Legendaarse Kim Ki-duki viimane film jõudis meie kinodesse

Kultuuritoimetus
Legendaarse Kim Ki-duki viimane film jõudis meie kinodesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Kõne taevast», maailmakuulsa Korea režissööri Kim Ki-duki viimane film.
«Kõne taevast», maailmakuulsa Korea režissööri Kim Ki-duki viimane film. Foto: Filmikaader

9. detsembril jõuab Eesti ekraanidele film «Kõne taevast», maailmakuulsa Korea režissööri Kim Ki-duki viimane film.

... Armastus nagu eelaimdus unenäos. Noor neiu unistab kohtumisest oma tulevase armastusega. See suhe algab juhuse läbi väga ootamatult, peagi muutub kirg aga õudusunenäoks. Mida armastus neile toob? Eufooria annab kiiresti teed kahtlustele ja kasvab üle jätkuvaks konfliktiks. Unenäod panevad noore neiu proovile. Kas ta suudab päriselus saatust petta? Või on ta raskusi läbi elades valmis armastuse nimel uuesti takistusi täis rajale astuma.

Filmivõtted toimusid Kõrgõzstanis 2019. aasta suvel. Selle kirgi kütva filmi peaosades mängisid debütantnäitlejad – Kasahstanist pärit Zhanel Sergazina, kes võlus Veneetsia filmifestivali publikut oma sarmiga, ja Kõrgõzstani näitleja Abylai Maratov.

Meister Kim töötas filmi kallal Eestis viibides, kuid ei jõudnud seda lõpetada. Aasta pärast tema ootamatut surma võtsid Eesti ja Leedu filmitegijad endale ülesandeks pildi täiendamise ning lõpetamise.

Lindi lõplikku montaaži juhendas kuulus Leedu režissöör Audrius Juzenas. Kim Ki-duki lavastatud materjal on täielikult ümber helindatud. Helikujunduse kallal töötasid Balti Filmikooli magistrandid helirežissööri Sangam Panta juhendamisel.

Filmi lummava originaalmuusika kirjutas maestro Sven Grünberg, kellega koos kavatses Kim Ki-duk teha oma järgmise filmi.

Märksõnad
Tagasi üles