Täna esitletakse A. H. Tammsaare romaani «Kõrboja peremees» kommenteeritud taastrükki

Kultuuritoimetus
Copy
A. H. Tammsaare romaani «Kõrboja peremees» kommenteeritud taastrükk.
A. H. Tammsaare romaani «Kõrboja peremees» kommenteeritud taastrükk. Foto: Tallinna kirjanduskeskus

Kolmapäeval, 7. detsembril algusega kell 18 toimub Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis A. H. Tammsaare esimese romaani «Kõrboja peremees» kommenteeritud väljaande esitlus. Esitlusel vestlevad kirjandusteadlane Maarja Vaino ja teatripedagoog Lembit Peterson.

««Kõrboja peremees» ilmus 1922. aastal ning seda on eesti kirjandusajaloos nimetatud esimeseks tõelise romaanikangelasega romaaniks,» sõnas teost kommenteerinud kirjandusteadlane Maarja Vaino. «Romaan on vaatamata oma suhteliselt väikesele mahule väga mitmekihiline ja seda kommenteerida oli tõeline lust ja väga põnev ka mu enda jaoks! Kommentaarides on välja toodud nii Tammsaare isiklikku elu puudutavad sündmused, romaani protomaastiku ja prototüüpidega seonduv. Aga ka «Kõrboja peremehe» tugev ühiskondlik, religioosne ja folkloorne taust.»

Väljaande aluseks on võetud esmatrüki tekst, ära on märgitud ka Tammsaare kolmanda trüki jaoks tehtud väiksemad redigeerimismärkused. Raamatu on kujundanud Merle Moorlat ning välja andnud Tallinna Kirjanduskeskus. Väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Tagasi üles