R, 3.02.2023

Kõva sõna! «Apteeker Melchior» valiti maailmatasemel filmifestivali nimekirja

Kultuuritoimetus
Kõva sõna! «Apteeker Melchior» valiti maailmatasemel filmifestivali nimekirja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märten Metsaviiru kehastatav apteeker Melchior on küll sümpaatne, aga jääb märksa värvikamate kõrvaltegelaste taustal veidi kahvatuks.
Märten Metsaviiru kehastatav apteeker Melchior on küll sümpaatne, aga jääb märksa värvikamate kõrvaltegelaste taustal veidi kahvatuks. Foto: Kaader filmist

Keskaegne krimipõnevik «Apteeker Melchior» valiti Palm Springsi rahvusvahelise filmifestivali nimekirja – tegemist on ühe olulisema filmifestivaliga, mis kuulub Põhja-Ameerika TOP3 hulka.

Palm Springsi rahvusvahelise filmifestivali programm toob kohale suuri staare ning hulgaliselt kinokülastajaid. Festival pälvib ohtralt meediatähelepanu ning sinna saamine on ka Eesti filmitegijate jaoks märkimisväärne saavutus.

Palm Springsi filmifestival toimub Californias Palm Springsis 34. korda ning leiab aset 5.–16. jaanuaril. Režissöör Elmo Nüganeni mängufilmidest on Palm Springsis varem linastunud ka ajalooline sõjadraama «1944».

Eestis, USAs, Jaapanis, Indoneesias, Saksamaal, Argentinas, Aserbaidžaanis, USAs ja Soomes linastunud «Apteeker Melchior» esilinastub detsembris ka Indias Chennai filmifestivalil. 20. korda toimuv Chennai filmifestival on pühendunud sellele, et tuua vaatajateni parim rahvusvaheline- ja kohalik filmitoodang.

Novembris esilinastusid filmid Apteeker Melchiorist kolmes riigis – Saksamaal, Argentinas ja Aserbaidžaanis, lisaks nägi rahvusvaheline publik filme Tallinnas Pimedate Ööde filmifestivalil. Oktoobris esilinastus triloogia esimene film «Apteeker Melchior» Indoneesias, Jaapanis ja USAs. Samuti on sõlmitud leping voogedastusplatvormiga Amazon, kes valmistab triloogia kolme osa põhjal järgmisel aastal miniseriaali saksakeelsetele turgudele.

Indrek Hargla romaanidel põhinev Apteeker Melchiori saaga oli tänavu Eestis tõeline hitt, mis tõi kinodesse üle 200 000 inimese. Esimest filmi käis kinos vaatamas 130 000 inimest ja praegu kogub film vaatajaid Telia ja Elisa VOD platvormil. Teine osa on suuremate kinode kavades üle Eesti ja tänaseks on filmi vaatamas käinud üle 85 000 inimese.

Triloogia kolmas film «Apteeker Melchior. Timuka tütar» jõuab Eesti kinodesse 2023. aasta aprillis.

Märksõnad
Tagasi üles