R, 3.02.2023

The Scorpions esineb tuleval suvel Tallinna lauluväljakul

Kultuuritoimetus
The Scorpions esineb tuleval suvel Tallinna lauluväljakul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
The Scorpions
The Scorpions Foto: Pressifoto

Võimsate hard rokkhittide ja klassikaks saanud rokkballaadide suurmeister The Scorpions annab maailmaturnee raames 17. juunil kontserdi Tallinna lauluväljakul. Viimati kümme aastat tagasi Eestis esinenud muusikalegend toob kaasa oma siiamaani võimsaima live-produktsiooni.

Võimsate hard roki hittide ja klassikaks saanud rokkballaadide suurmeister The Scorpions annab maailmaturnee raames 17. juunil kontserdi Tallinna lauluväljakul. Viimati kümme aastat tagasi Eestis esinenud muusikalegend toob kaasa oma siiamaani võimsaima live-produktsiooni.

Ligi 60 aastat maailma muusikalaval tegutsenud The Scorpions on ajastu üks suurmaid sümboleid. Oma teel on ansambel jätnud tugeva jälje heavy metal'i, hard roki, glam metal'i ja soft roki stiilidesse. The Scorpions on nii muusika kui stiiliga olnud inspiratsiooniks paljudele tänapäeva rokkstaaridele.

Järgmise suve esimese suure välikontserdi piletid tulevad müüki 9. detsembril Piletilevis.

Suurhittide pikk nimekiri, suurejoonelised maailmatuurid ja aastakümneid väldanud edukas stuudiotöö on The Scorpionsist teinud generatsioone ühendava bändi, kes järjest rohkem kõnetab just nooremaid muusikafänne.

The Scorpions on alates 1972. aasta Lonesome Crow esikalbumist kuni selleaastase Rock Believerini loonud 19 albumit, mis on müünud ligi 120 miljonit koopiat, olles müügitulult üks enimteeniv rokkartist.

Bändi suurim kommertshitt Wind of Change 1990. aasta plaadilt Crazy World on üle 14 miljoni singli müügitulemusega maailma üks enimmüüdud laule. Koos Still Loving You, Send Me An Angel'i ja Rock You Like a Hurricane'iga on need muusikamaailma üldtunnustatud hümnid ja ajastu tippnäited.

The Scorpionsi lõi Saksamaal 1965. aastal kitarrist Rudolf Schenker. Mõne aasta pärast ühines bändiga Klaus Meine, kes andis oma kordumatu häälega just selle vajaliku vokaali, mis nii äratuntavalt bändi lauludes kõlab.

Märksõnad
Tagasi üles