PÖFFi publiku lemmikfilm rääkis Adolf Hitlerist

Kultuuritoimetus
Copy
Iisraeli, Poola ja Colombia ühistöös «Minu naaber Adolf» on Udo Kier salapärase Herzogi rollis.
Iisraeli, Poola ja Colombia ühistöös «Minu naaber Adolf» on Udo Kier salapärase Herzogi rollis. Foto: Kaader filmist

PÖFF tõi publiku kinno tagasi: 78 825 külastust, 2000 väliskülalist, üle 7500 artikli 71 riigis ja 14 miljardit potentsiaalset meediakontakti. Just sellised arvud iseloomustavad tänavust Pimedate Ööde filmifestivali.

Külastuste hulk ületab tunduvalt 2020. ja 2021. aasta tulemuse ja on võrreldav 2018. aastaga, kui PÖFF kogus ligemale 80 000 külastust. Kõige populaarsem film PÖFFi publiku hulgas oli populaarseim Iisrael, Poola ja Colombia koostööfilm «Minu naaber Adolf». 

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul ületab tulemus ootusi, sest koroona-aastad ja sellele järgnenud kriisid muutsid vaataja käitumise ettearvamatuks ja karta võis, et osa publikust jääbki kadunuks.

«Aga juhtus ime. Publik tuli tagasi – ja mitte ainult publik! Kui me arvasime, et Tallinna tuleb parimal juhul 1200 väliskülalist, siis tegelikult tuli tsunami – 2000 külalist, mis on rohkem kui kunagi varem. Oli näha, kuidas inimesed tahavad suhelda ja kui rõõmsad nad on, et me oleme neile seda võimalust pakkunud,» rääkis Lokk.

Suurt kõlapinda näitab ka festivali vastukaja: PÖFFist on juba ilmunud üle 7500 artikli 71 riigi väljaannetes, sealhulgas maailma suurima rahvaarvuga riikides, nagu Hiina, India, USA, Indoneesia ja Brasiilia – kokku ulatub meediakajastuse potentsiaalne auditoorium rahvusvahelise meediamonitooringu firma Meltwater andmetel 14 miljardi kontaktini.

Lõplik tulemus selgub aasta lõpuks.

Veel arve ja fakte 26. PÖFFi kohta:

  • 551 filmi
  • 132 maailma- ja rahvusvahelist esilinastust
  • 75 riiki
  • 838 seanssi
  • 475 vabatahtlikku
  • populaarseim film «Minu naaber Adolf»

Veel selle aasta lõpuni saab festivali (auhinna)filme vaadata PÖFFi veebikinos.

PÖFFi esitlesid Elisa, Nordic Hotel Forum ja Toyota.

Suursponsorid olid Cramo, Postimees, National Geographic ja Forus Taxi ning sponsorid Reval Cafe, Solaris, Keskkonnaagentuur, Europark, Lux Charter ja DHL.

PÖFF tänab: kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, EAS, Eesti Filmi Instituut, Euroopa Komisjon, Euroopa Regionaalarengu Fond, Keskkonnaagentuur, Tallinna linnavalitsus, Tallinna kultuuri- ja spordiamet, Visit Estonia, Visit Tallinn, Media - Europe Loves Cinema, haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium, rahandusministeerium, sotsiaalministeerium, Eesti Olümpiakomitee, Tartu linnavalitsus, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Inimõiguste Instituut, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Teadusagentuur, Narva linnavalitsus, Kohtla-Järve linnavalitsus.

Täname ka meediapartnereid: ERR, ETV2, FilmZone, Kuku Raadio, Meedius, Cineuropa, Screen International, Dirty Movies, Caligari, Enmedia Public Relations, Ruum:um ja koostööpartnereid: Apollo Kino, Kino Artis, Tartu Elektriteater ning kõiki teisi toetajaid, sponsoreid ja abilisi.

Järgmine Pimedate Ööde filmifestival toimub 3.–19. novembrini 2023. aastal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles