K, 8.02.2023

Eesti aasta graafik on Maria-Kristiina Ulas

Kultuuritoimetus
Eesti aasta graafik on Maria-Kristiina Ulas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kirjanik Mudlumi raamatu «SIKAOSÄK» illustreeris Maria-Kristiina Ulas.
Kirjanik Mudlumi raamatu «SIKAOSÄK» illustreeris Maria-Kristiina Ulas. Foto: Raamatukaas

Eesti Vabagraafikute Ühendus tunnustas aasta graafiku tiitliga Maria-Kristiina Ulast. Aasta uueks tulijaks graafikas nimetati Riin Maide.

GÜ galeriis ARS-i kunstilinnakus avati Graafikakoja juubelinäitus «Graafikakoja 75 mälupilti». Näitusel on eksponeeritud 75 pilti Graafikakoja kogust aastatest 1951–1990. Väljas on teosed kunstnikelt, nagu Vive Tolli, Evi Tihemets, Leonhard Lapin, Evald Okas, Jüri Arrak ja veel paljud teised. Näituse ühe koostaja, Lembe Rubeni sõnul oli Graafika Eksperimentaalateljee ehk toonane Graafikakoda loomeinimeste tõmbekoht, kus jagati uudiseid ja loodi kunsti, mis paljuski vastandus ametlikule ideoloogiale.

Lisaks näituse avamisele kuulutati aasta graafikuks Maria Kristiina Ulas, kes pälvis tunnustuse loominguliselt tegusa aasta eest. Lisaks isikunäitusele ja osalemisele erinevatel grupinäitustel tegi Ulas illustratsioonid ka Mudlumi raamatule «Sikaosäk».  Žürii tõi välja tema julge, vaba ja omanäolise joonistusstiili, mis on pälvinud tähelepanu juba aastaid.

Aasta Uus Tulija Graafikas on Riin Maide, kes pälvis tiitli isikunäituse eest «Silm nagu seletaks» Hobusepea galeriis. Žürii tõi välja tema mõtestatud ja mängulised graafiliselt lavastuslikud keskkonnad.

Märksõnad
Tagasi üles