ÜLESKUTSE ⟩ Aita valida 2022. aasta parimad raamatud!

Kultuuritoimetus
Copy
2021. aasta kauneimad Eesti raamatud ja lasteraamatud, mis lähevad Eestit esindama maailma kauneimate raamatute konkursile.
2021. aasta kauneimad Eesti raamatud ja lasteraamatud, mis lähevad Eestit esindama maailma kauneimate raamatute konkursile. Foto: Eesti Rahvusraamatukogu

Apollo kauplustekett koos Eesti Kirjastuste Liiduga kuulutavad juba 17. korda välja rahvahääletuse, et selgitada välja möödunud aastal ilmunud parimad eesti autorite raamatud. Hääletada saab kuues erinevas kategoorias kuni 31. jaanuarini.

Apollo turundusjuhi Ardo Krassi sõnul on möödunud raamatuaasta olnud väga mitmekesine ning silmapaistvaid raamatuid on ilmunud igas kategoorias. Eelvalikus on nii tuntud autoreid, kuid ka neid, kes tulid välja oma esikteosega ning saavad ehk siit konkursilt tuule tiibadesse.

«Apollo raamatueksperdid tegid koos Eesti Kirjastuste Liidu, Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Postimehe kultuuritoimetusega ära suure ja põhjaliku eeltöö ning valisid välja kuues kategoorias 10 teost ehk kokku 60 raamatut. Eelvaliku koostamisel lähtuti järgnevatest tingimustest: tegemist on eesti autori originaalteosega, raamatu esmatrükk 2022. aastal, samuti hinnati teose sisu ja erakordsust.»

Oma lemmiku saab valida ilukirjanduse, luule-, laste-, populaarteadusliku- ja käsiraamatu kategoorias ning kuuenda kategooriana on hääletusel sümbioos eestlusest, eestlastest ja Eestist. Viimane kategooria on žanrilt mitmekesine, sisaldades mitmeid tuntud eesti inimeste elulugusid, ajaloosündmusi ja pildilist Eesti lugu.

«Parimaid raamatuid ei selgitata välja müüginumbrite põhjal. Hääletuse nimekirja pääsevad nii uute kui ka juba tuntud autorite teosed võrdsetel kriteeriumitel. Kõige olulisem neist on see, kuidas lugejad ise on raamatu vastu võtnud. Uusi autoreid tuleb juurde iga aastaga ja nende lisandumine laiendab alati ka teemade valdkonda ja lisab uusi vaatenurki. Meie eesmärk on julgustada ka noori autoreid enda loomingut avaldama ning soodustada seeläbi kirjanduslikku järelkasvu,» märkis Krass.

2022. aasta parimaid eesti autorite raamatuid saavad lugejad valida e-hääletuse teel kuni 31. jaanuarini Apollo kodulehel. 2022. aasta lugejate lemmikraamatuteks saavad enim rahva hääli kogunud teosed. Võitjad kuulutatakse välja veebruari teises pooles.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles