K, 8.02.2023

Algab kandideerimine Arvo Pärdi keskuse residendistipendiumile

Kultuuritoimetus
Algab kandideerimine Arvo Pärdi keskuse residendistipendiumile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvo Pärdi keskus.
Arvo Pärdi keskus. Foto: Tõnu Tunnel

16. jaanuaril avab Arvo Pärdi keskus kandideerimise residendistipendiumi saamiseks, et pakkuda kunstnikele võimalust pühenduda Arvo Pärdi keskuses oma loomingule. Välja antakse kaks stipendiumit: üks muusikavaldkonna esindajale ning teine mõne muu kunstiliigiga tegelevale loovisikule. Selle aasta ainus taotlusvoor avaneb 16. jaanuaril ning taotluste tähtaeg on 31. märts. Taotluse saab esitada SIIN.

Arvo Pärdi keskuse residentuuri on oodatud loovisikud, kes vajavad loometegevuseks ja uute ideede leidmiseks rahulikku ja inspireerivat keskkonda. Residentuuri kestus on 1‒4 nädalat, stipendium katab residendi transpordikulud, majutuse lähedal asuvas LaSpa hotellis ning sisaldab ka päevaraha.

Peale keskuse loometoa saavad residendid kasutada raamatukogu ning kokkuleppel ka teisi ruume ja olemasolevaid muusikainstrumente.

Residendistipendiumi taotlemiseks tuleb täita residentuuri avaldus, mille leiab alates 16. jaanuarist keskuse kodulehelt. Palume taotlejal tutvuda programmi tingimuste ja võimalustega SIIN.

Arvo Pärdi keskus avas residentuuriprogrammi 2021. aastal. Seni on stipendiumi saanud neli loovisikut: Austria helilooja Annamaria Kowalsky, Valgevene helilooja Volha Padhajskaja, Eesti dramaturg, lavastaja ja teatritegelane Ivar Põllu ning Iraani helilooja ja kitarrist Golfam Khayam.

Märksõnad
Tagasi üles