R, 3.02.2023

KULTUURIS KUUM ⟩ Endine karjäärikurjategija Tomas Legrant jäädvustas kriminaalse elutee raamatutesse

Kultuuritoimetuse taskuhäälingu uus saade
Ralf Sauter
, ajakirjanik
Endine karjäärikurjategija Tomas Legrant jäädvustas kriminaalse elutee raamatutesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kelm Tomas Legrant läbis elus kannapöörde ja pani oma kogemused raamatusse.
Kelm Tomas Legrant läbis elus kannapöörde ja pani oma kogemused raamatusse. Foto: Madis Veltman / Postimees

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus on külas raamatute «Kelmi süda» ja «Hundi loomus» autor Tomas Legrant, kes enne ausaks saamist pettis erisugustel viisidel sadu tuhandeid eurosid välja ning lõpuks ka karistada sai. Tomas Legrantiga vestles kultuuritoimetuse ajakirjanik Ralf Sauter. Kuulajate vahel loositakse välja Legranti uus raamat «Hundi loomus».

Kahel inimesel on võimalik võita endale Tomas Legranti uusim raamat. Loosis osalemiseks tuleb saata e-kiri aadressile ralf.sauter@postimees.ee, panna pealkirjaks KULTUURIS KUUM ning kirjuta, milline kultuurne külaline võiks tulevikus taskuhäälingut külastada. Võitjatega võetakse ühendust 31. jaanuaril. 

Raamat «Hundi loomus» räägib peategelase elust pärast Eestist lahkumist. Jätkub kriminaalne teekond, mis sedapuhku hõlmab valeidentiteetidega elamist, rahvusvahelisi pangapettusi ning Eesti kurjategijate argipäeva Soomes. See on järg «Kelmi südamele», kus Legrant kirjeldab, mismoodi algas tema karjäär kurjategijana. Taskuhäälingus tunnistab Legrant, et kõik raamatu sündmused on päriselt juhtunud.

Saates tuleb Tomas Legrantiga ühtlasi juttu sellest, mis põhjustel valis ta kriminaalse elutee, kuidas tal õnnestus elus kannapööre teha, miks ta otsustas oma seadusvastased teod raamatus üles tunnistada, kuidas tulla toime raha ja tarbimist kummardavas kaasaegses ühiskonnas ning mismoodi üks kelm täpselt mõtleb.
 

Tomas Legrant «Kelmi süda 2: Hundi loomus».
Tomas Legrant «Kelmi süda 2: Hundi loomus». Foto: raamatu esikaas
Märksõnad
Tagasi üles