Uus raamat heidab uut valgust Kuramaa kotile

Kultuuritoimetus
Copy
Fred Vendeli raamat «Kuramaa koti teke ja võitlused Saaremaal. 1.–14. oktoober 1944»
Fred Vendeli raamat «Kuramaa koti teke ja võitlused Saaremaal. 1.–14. oktoober 1944» Foto: Raamatukujundus

Sõjaajaloolase Fred Vendeli värske raamat «Kuramaa koti teke ja võitlused Saaremaal. 1.–14. oktoober 1944» annab ülevaate Teise maailmasõja Kuramaa koti sünnist ja sellele eelnenud tegevustest. Autor avab palju uusi üksikasjalikke fakte ning tutvustab kõrgemate ohvitseride arutelusid sõjaolukorras.

1. oktoober 1944. Vastastikku seisvad Punaarmee ja Saksa väed valmistuvad otsustavateks lahinguteks. Saksa mereväealused ja allveelaevastik kurseerivad mööda Läänemere idaosa. Arvukad Nõukogude lennueskadrillid ja suured maaväekoondised koonduvad rünnaku lähtealadele. Lahingute operatiivstaapides käib vilgas töö ja tulised arutelud.

Kuramaa kaart Fred Vendeli raamatust «Kuramaa koti teke ja võitlused Saaremaal. 1.–14. oktoober 1944».
Kuramaa kaart Fred Vendeli raamatust «Kuramaa koti teke ja võitlused Saaremaal. 1.–14. oktoober 1944». Foto: Kaart raamatust
Sõjaajaloo uurija Fred Vendel.
Sõjaajaloo uurija Fred Vendel. Foto: Irina Mägi

Käesolev raamat täidab järjekordse tühimiku ühest Teise maailmasõja episoodist ja siiani lahtiseletamata sündmusest. Kirjanik ja sõjaajaloo uurija Fred Vendel esitleb selles oma uurimust, mis käsitleb 1944. aasta oktoobris toimunud lahingutegevust Baltikumis. Raamat annab korraliku ülevaate kurikuulsa Kuramaa koti sünnist ja sellele eelnenud tegevustest.

Samuti on juttu ajavarju jäänud esimestest Ida-Preisimaa ja Memeli kaare lahingutest. Autor vaatleb vaenupoolte taktikat ja strateegiaid uue nurga alt, avades uusi huvitavaid üksikasjalikke fakte ning kõrgemate ohvitseride muljet avaldavaid arutelusid. Seda, kuidas kindralid keerukates olukordades raskeid sõjalisi otsuseid vastu võtsid ja lahingukäike kujundasid, saate juba ise sellest põnevast raamatust lugeda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles