K, 29.03.2023

Aitab sõpradele tasuta sarjavahtimisest: Netflix asub piirama paroolide jagamist

Kultuuritoimetus
Aitab sõpradele tasuta sarjavahtimisest: Netflix asub piirama paroolide jagamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Netflixi ootavad taas ees muutused.
Netflixi ootavad taas ees muutused. Foto: Shutterstock/ Kaspars Grinvalds

Voogedastushiid Netflix asub lähikuudel piirama paroolide jagamist, et inimesed ei saaks enam sõbra käest saadud parooliga tasuta sarju ning filme vaadata. Netflix tahab, et ühe parooli kasutamine oleks võimalik ainult peresiseselt ja parooli sõpradele-tuttavatele edasi jagada poleks tulevikus võimalik, vahendab The Guardian.

«Kuigi meie tingimused näevad ette, et ühte Netflixi kontot võib kasutada ühes majapidamises, ootavad muutused neid inimesi, kes oma kontot laiemalt jagavad,» ütles Netflix aktsionäridele koostatud aruandes.

«Võttes kasutusele tasulise paroolijagamise, peavad mitmetes riikides liikmed maksma lisatasu, kui nad tahavad oma Netflixi kontot jagada inimestega, kellega nad koos ei ela. Nagu praegugi, saavad edaspidigi liikmed vaadata reisides Netflixi nii telekast kui nutiseadmest.»

Netflix on teadlik, et nende teenusest võivad lahkuda paljud inimesed, kes seni on saanud teenust tasuta kasutada, sest neile on parooli edasi jagatud. «Selle ülemineku tagajärjel võib vaatajate arv langeda,» on aruandes välja toodud. 

Netflix pole täpsustanud, millal nende pakettides muutused sisse viiakse, kuid ettevõte on kinnitanud, et see juhtub aasta esimeses kvartalis. Seni on Netflix testinud uut süsteemi mitmetes Ladina-Ameerika riikides.

Märksõnad
Tagasi üles