Eesti Kooriühing jagab pühapäeval aastapreemiaid

Kultuuritoimetus
Copy
Eesti Kooriühingu aastapreemiate gala.
Eesti Kooriühingu aastapreemiate gala. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Pühapäeval, 5. veebruaril algusega kell 15 toimuval üritusel kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 12 kategoorias on aastapreemiatele esitatud 62 nominenti.

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia.

Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Kontserdi kunstiline juht on Ode Pürg, lavastaja Kirill Havanski, stsenarist Maria Paiste, videokunstnik Maria Roosalu ja valguskunstnik Priidu Adlas. Õhtujuht on Johannes Richard Sepping.

Kunstiline juht Ode Pürg: «Kuulates inspireerivat muusikat, tulles tegusast koori- või orkestriproovist või saades osa säravatest esitustest, tabab meid tihti eriline laetud ning hea tunne – meid on argipäeva muredest justkui puhastatud. Sellest tundest johtuvalt keskendubki saabuv Kooriühingu aastagala lisaks laureaatide tähistamisele ka muusika võimele puhastada meie vaimu ja vabastada meie mõtted. Selleks on ta kõigi jaoks alati olemas!»

Esinevad:

Elleri tütarlastekoor, dirigent Külli Lokko

Noorte segakoor Vox Populi, dirigent Janne Fridolin

Segakoor HUIK!, dirigent Ode Pürg

Tallinna Kammerkoor, dirigent Heli Jürgenson

Tartu Karlova Kooli poiste mudilaskoor, dirigent Annelii Traks

Üle-eestiline neidudekoor Leelo, dirigent Külli Kiivet

Lasnamäe Muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Mart Aus

Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

Tagasi üles