K, 29.03.2023

KORRALIK KÜTE ⟩ Tänavuse Hard Rock Laagri avab kuulsaim naisvokaaliga metalbänd

Kultuuritoimetus
Tänavuse Hard Rock Laagri avab kuulsaim naisvokaaliga metalbänd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kanadast pärit Alissa White-Gluz on aastast 2014 andnud hääle kolmele Arch Enemy plaadile.
Kanadast pärit Alissa White-Gluz on aastast 2014 andnud hääle kolmele Arch Enemy plaadile. Foto: Guenther Beer / Katja Kuhl

Tänavuse Hard Rock Laager festivali peaesinejaks on maailma kuulsaim naisvokaaliga death metal'i bänd Arch Enemy.

 

Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi sõnul jõuab Arch Enemy Vana-Vigalasse oma kuulsuse laineharjal. ««Deceivers» käis Euroopa müügitabelite tippudes, hõivates Soomes ja Inglismaal lausa ihaldatud esikoha, nende videoid on vaadatud YouTube'is sadu miljoneid kordi. Eelmise aasta lõpetasid nad peaesinejana staadionituuri koos legendaarse Behemothi ja Carcassiga,» toob ta näite.

Arch Enemy lõi aastal 1995 kitarrist Michael Amotti kui supergrupi, mille liikmed mängisid bändides Carcass, Mercyful Fate, Opeth, Nevermore jt. Tänaseks on nad välja andnud 11 stuudioalbumit, millest viimane «Deceivers» ilmus 2022. aastal. Naisvokaal on olnud Arch Enemy lahutamatu osa aastast 2000, mil laulja kohustused võttis üle Angela Gossow, kes omakorda ulatas teatepulga praegusele vokalistile Alissa White-Gluzile, jäädes ise bändi manager'iks.

Kanadast pärit Alissa White-Gluz on aastast 2014 andnud hääle kolmele Arch Enemy plaadile ja olnud külalisvokaaliks kümnetele maailmanimega bändidele ning eraldi äramärkimist väärib kindlasti fakt, et veel enne liitumist praeguse bändiga paluti Alissal ootamatult olla esilauljaks Nightwishi kontserdil nende vokalisti Anette Olzoni haigestumise tõttu.

Alissa White-Gluz on Arch Enemy muljetavaldav vokalist.
Alissa White-Gluz on Arch Enemy muljetavaldav vokalist. Foto: imago/Future Image

Häid traditsioone au sees hoides astub Hard Rock Laagris ka sel suvel kahe päeva jooksul kahel laval üles ei rohkem ega vähem kui 22 artisti. Esinejate nimekirja ehivad lisaks Eesti metal'i bändide paremikule ka praegused ning tulevased tõsised tegijad piiri tagant.

Müstilise Uexküllide aadlisuguvõsa kalmistu ümbruse Vana-Vigalas vallutavad igal suvel tuhanded raskemuusikafännid. Hard Rock Laagri omanäolist nakatavat võlu kinnitab fakt, et festival on järjepidevalt kasvanud. Paarisaja muusikasõbra toel alustanud üritus on ajapikku muutunud tuhandete inimeste jaoks suve tippsündmuseks.

Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Carcass, Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Lacuna Coil, Katatonia ja paljud teised. Pileteid Eesti kõige metalsemale festivalile saab soetada Piletilevist ja Hard Rock Laagri kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles