L, 25.03.2023

Eestis resideeruv drum’n’bassi legend avaldas uue albumi

Kultuuritoimetus
Eestis resideeruv drum’n’bassi legend avaldas uue albumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kurt Gluck, artistinimega Submerged, esinemas Kiievis.
Kurt Gluck, artistinimega Submerged, esinemas Kiievis. Foto: Dmytro Golovchenk

Eestis resideeruv drum’n’bass'i legend Submerged naases pärast 11 aastat oma esimese sooloalbumiga «FURY», mis nihutab drum’n’bass'i piire, olles kiirem ja raskem kui kunagi varem. Album ilmus Ohm Resistance plaadifirma alt duubelplaadina.

«Käesolev album on intrigeeriv ja väljakutseid esitav ning selle puhas loominguline energia ei järgi ühtegi reeglit,» sõnas Submerged. Ta kirjeldab oma muusikat kiirema, vihasema ja kaootilisemana, kui see on kunagi varem olnud.

Kurt Gluck, artistinimega Submerged, on USA-st pärit drum’n’bass'i produtsent, kes resideerub juba viimased neli aastat Eestis. Tema diskograafiat vaadates võib öelda, et ta on muusikaliselt saavutanud kõik, mis vähegi võimalik – lisaks mitmetele sooloalbumitele on ta teinud plaate selliste tuntud nimedega nagu Bill Laswell, Justin Broadrick, End.user, Buckethead, Kool Keith, Scorn jt, ning on oma karjääri jooksul tuuritanud Astanast São Pauloni ja Kiievist Brooklynini.

Ta alustas oma loomingu väljaandmist juba 1999. aastal, mil asutas oma plaadifirma Ohm Resistance, mis on andnud skeene arengule hindamatu panuse.

Albumi lood on Submergedile omaselt drum’n’bass'i stiilis, kuid plaadil võib kuulda ka trummimasina improvisatsiooni. Viimane on salvestatud legendaarses Flashtower Studios, mis asub Berliinis. Ta ammutas salvestamise käigus ümbrusest palju inspiratsiooni ning viis albumi lõpule oma Saaremaa kodus.

Duubelalbumi esimene pool on melanhoolne ja filmilik ning teine keskendub albumi läbivale teemale – raev (inglise keeles fury).

Märksõnad
Tagasi üles