K, 29.03.2023

NÄDALA PLAAT ⟩ Kui punk jõuab «Prillitoosi»

Margus Haav
, reporter
Kui punk jõuab «Prillitoosi»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Psychoterror. Vasakult: Uims, Liba, Mozg, Freddy.
Psychoterror. Vasakult: Uims, Liba, Mozg, Freddy. Foto: Misha Panfilov

Seltskondlikult mürisev, uutes saundides kümblev ja traditsiooniliselt sotsiaalkriitiliselt möirgav «Punk pole moes» on Eesti kõige vastupidavama punkbändi Psychoterror üks paremaid albumeid. Eelmisest helikandjast «Käärid» on möödas juba viis aastat, isepäine kvartett eesotsas Freddyga on tagasi ja lammutab nagu mullu ja muiste, aga seekord on kambas pisut üllatav koostööpartner.

Väsimatu ja kõikjale jõudev multitalent Misha Panfilov on nii produtsent kui ka pillimees. Panfilov on see, kes annab albumile mõnusa plekise funksaundi, pluss kaunid süntesaatorivulinad ja kitarrisidinad. Funk ja punk pole mitte ainult sarnased sõnad, vaid neis stiilides on loomupäraselt üht-teist ühist. Punk-funki viljeleti edukalt juba 1970ndate teises pooles, Bristoli punt The Pop Group näiteks tegi seda vägagi sugestiivselt ja nemadki mürgeldavad tänaseni.

Moes on öelda, et punk pole moes. Teistpidi võttes, kui punk oleks moes, kas ta siis oleks üldse punk? Kunagi, tolmustel, kuid kaunitel 1980ndatel soengu turri tuuseldanud ja kohvik Moskva eest pruuni õllepudelit higises peos pigistanud mässumeelsetel on täna ainet mõtlemiseks küll ja veel.

Märksõnad
Tagasi üles