K, 29.03.2023

GALERII ⟩ Heavy metali lipulaev ACCEPT rokkis Helitehases sajaga!

Kultuuritoimetus
Heavy metali lipulaev ACCEPT rokkis Helitehases sajaga!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

3. veebruaril 2023 esitles Saksa heavy metali lipulaev ACCEPT Tallinnas, klubis Helitehas oma värsket albumit «Too Mean To Die». Erikülalisena oli laval The Iron Maidens. Vaata meeleolukast galeriist, kuidas möödus kontsert!

Accepti otseseks eelkäijaks oli 1968. aastal loodud Band X, mis aastal 1971 sai uue nime. Omanimeline debüütalbum nägi ilmavalgust 1979. aastal ning sellest ajast saati on Accept olnud heavy-metal muusika musternäidis. 1987. aastal lahkus bändist vokalist Udo Dirkschneider, moodustades oma grupi nimega U.D.O. mille järel proovis Accept mitmeid erinevaid vokaliste, kuid päris õiget klappi ei tekkinud kellegagi ning 1989. aastal bänd lagunes.

Dirkschneider naases 1992. aastal bändi tagasi ning nii jätkati veel viis aastat. Seejärel pöördus Dirkschneider täielikult tagasi oma sooloprojekti juurde ning Accept ei tegutsenud kuni 2004. aastani, kui otsustati korraldada kontserttuur Accepti algse koosseisuga. 

2009. aastal taasühineti juba ilma Dirkschneiderita, uueks lauljaks kutsuti ameeriklane Mark Tornillo. 2010. aastal ilmus uue vokalistiga album «Blood of the Nations», mis pälvis üle maailma kriitikutelt ja muusikahuvilistelt vaid ülivõrdes kiidusõnu. Läbi aastate on Accept müünud maailmas enam kui 27 miljonit albumit.

Märksõnad
Tagasi üles