VARGAMÄELT TULEVIKKU ⟩ «Tõe ja õiguse» lavastaja uues ulmepõnevikus mängivad välismaa tähed

Kultuuritoimetus
Copy
Tanel Toomi uus filmis osaleb Hollywoodi näitleja Kate Bosworth.
Tanel Toomi uus filmis osaleb Hollywoodi näitleja Kate Bosworth. Foto: Filmikaader

Alates 17. märtsist jõuab Eesti kinoekraanidele «Tõe ja õiguse» režissööri Tanel Toomi uus täispikk mängufilm «Viimane vahipost» («The Last Sentinel»). Ilmus filmi esimene reklaamklipp, mis näitab tulevikus toimuva põnevusfilmi ulatust. Filmivõtted toimusid Tallinnas 2021. aasta sügisel.

Filmi tegevus viib meid lähitulevikku, kus inimkonna mõtlematu tegutsemine on kaasa toonud kliimamuutuse ja ookeanide veetase on katastroofiliselt tõusnud. Maailma on jäänud vaid kaks suuremat kontinenti ja järjest tõusva veetaseme eest pagedes on hukka saanud miljardid inimesed. Kahe kontinendi vahele merre on rajatud vahipost, mis peaks hoiatama maismaad vaenlase pealetungi eest.

Vahipostil ootab neli sõdurit oma vahikorra üleandmist, mis oleks pidanud aset leidma juba kolm kuud tagasi. Teadmata, kas nad üldse kunagi koju pääsevad, peavad nad pidevalt otsima kaugusest vaenlast, keda nad siiani kordagi näinud pole. Pinna all kobrutavad pinged pääsevad valla hetkel, mil silmapiirile ilmub salapärane laev... On see vahetus, mida nad pikisilmi oodanud on või midagi sootuks kurjakuulutavamat?

Film on valminud Eesti, Suurbritannia ja Saksamaa koostöös. Filmi peaosades astuvad üles Kate Bosworth («Superman tuleb tagasi»), Thomas Kretschmann («Pianist»), Lucien Laviscount («Emily in Paris») ja Martin McCann («´71»). Stsenaariumi autoriks on Malachi Smyth, filmi eestipoolseks peaprodutsendiks on Ivo Felt (Allfilm). Filmi levitab Hea Film.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles