T, 21.03.2023

Ukraina sõda: kuulidest puretud soomusest sündis kunst

Kultuuritoimetus
Ukraina sõda: kuulidest puretud soomusest sündis kunst
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Iurii Vakulenko. Kaitse kaitsjat. 2022. Detail
Iurii Vakulenko. Kaitse kaitsjat. 2022. Detail Foto: Eesti Ajaloomuuseum

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones on 26. veebruarist avatud Ukraina kunstnike näitus «ArtArmor. Kunst, mis päästab elusid».

«ArtArmor» on unikaalne Urkaina kunstnike poolt loodud projekt, mille läbi kunst ka tegelikult päästab elusid. Näitus on Suurgildi hoones avatud 26. veebruarist alates 14:00 ning jääb avatuks kuni pühapäeva, 12. märtsini.

Tuntud Ukraina kunstnikud on muutnud sõjas Ukraina sõdurite elusid kaitsnud kasutatud kuulivestide plaadid unikaalseteks taiesteks.

Kuna raha antud kunstiteoste müügist läheb uue kaitsevarustuse - soomusvestide, kiivrite, kõrvaklappide, kinnaste, prillide ja muu ostmiseks Ukraina armeele, päästavad eksponeeritud soomusrüüd juba teist korda elusid.

Projekti idee autor ja produtsent on Oleksandr Kovalchuk. Põhjalikumalt saab kogu projektiga tutvuda kodulehel artarmor.org. «ArtArmor» projekti partneriks on McCanni agentuur (Kiiev).

Kunstnikud: Ivan Marchuk, Ukraina õigeusu kiriku primaat, tema õnnistatud Kiievi ja kogu Ukraina epifaania metropoliit, Rivne ja Ostrohi peapiiskop Hilarion, ikonograaf Andriy Ohkotsky, Andrii Bludov, Anton Logov, Leonid Kolodnytskyi, Nazar Bilyk. Oleksii Sai, Petro Bevza. Svitlana Ratoshniuk, Tiberiy Szilvashi, Iurii Vakulenko.

Märksõnad
Tagasi üles