ERILINE TUNNUSTUS ⟩ Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeslauljad säravad Luksemburgis

Kultuuritoimetus
Copy
Eesti Filharmoonia Kammerkoor Narva Issanda Ülestõusmise peakirikus, dirigent Tõnu Kaljuste  FOTO: Anna Markova
Eesti Filharmoonia Kammerkoor Narva Issanda Ülestõusmise peakirikus, dirigent Tõnu Kaljuste FOTO: Anna Markova Foto: Anna Markova

Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeskoor laulab Luxembourgi Grand Théâtre’s Richard Wagneri ooperis «Tristan ja Isolde», mis esietendus 27. veebruaril.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor sai kutse osaleda ooperiproduktsioonis pärast õnnestunud osalemist Aix-en-Provence’i ooperifestivalil, kus meeslauljad tegid kaasa Wagneri ooperi «Tristan ja Isolde» etendustel.

Sama produktsiooni, mille lavastaja on Simone Stone, etendatakse 27. veebruarist kuni 5. märtsini kolmel korral Luxembourgi Grand Théâtre’s. Ooperi muusikaline juht on Lothar Koenigs, nimiosi laulavad Daniel Franck ja Ann Petersen ning kaasatud on Luxembourgi Filharmooniaorkester.

Produktsiooni lavastaja on Simone Stone.
Produktsiooni lavastaja on Simone Stone. Foto: Jean-Louis Fernandez

Eesti Filharmoonia Kammerkoori tegevjuhi Esper Linnamägi sõnul on ooperis osalemine muutunud koori jaoks regulaarseks tegevusvaldkonnaks, kuigi ooper ei ole koori põhižanr.

«See on suur tunnustus, et Eesti Filharmoonia Kammerkoori kutsutakse järjepidevalt osalema kõrgetasemelistes ooperiproduktsioonides, mis nõuavad väga head tehnilist kvaliteeti ja erinevate ajastute muusika tunnetamist,» tõdeb Linnamägi.

«Viimati tegime kaasa ooperimaailma suursündmusel, Aix-en-Provence’i festivalil esietendunud Kaija Saariaho ooperi «Innocence» esiettekandel. Ka sel suvel oodatakse meid taas samale festivalile osalema Alban Bergi ooperi «Wozzeck» etendustel, mida juhatab Sir Simon Rattle,» lisab Linnamägi.

Luxembourgi ooperiteatris on Eesti Filharmoonia Kammerkoor ka varem esinenud, 2005. aastal osaleti seal Puccini ooperi «Boheem» etendustel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles