R, 1.12.2023

VAATA ⟩ «Apteeker Melchiori» kolmandas osas saabub halastamatu nõiakütt

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Järjeloos «Apteeker Melchior. Timuka tütar» naaseb Melchiori rollis Märten Metsaviir.
Järjeloos «Apteeker Melchior. Timuka tütar» naaseb Melchiori rollis Märten Metsaviir. Foto: Robert Lang

«Apteeker Melchiori» triloogia jätkab võidukäiku rahvusvahelisel areenil ning linastub sel kevadel taas mitmes uues riigis. Aprillis jõuab Eesti kinodesse triloogia lõppvaatus – kolmas film pealkirjaga «Apteeker Melchior. Timuka tütar», mille ametlik poster ja treiler on nüüd avalikud.

Triloogia kolmandas osas satub Melchiori naine Keterlyn satub jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinnasse sattus.

Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn. Samal ajal saabub linna paavsti saadik, keda teatakse halastamatu nõiakütina...

Filmis astuvad üles Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Andres Mähar ja Jan Uuspõld.

4. märtsil esilinastuvad triloogia kolm osa Portugalis Fantasporto filmifestivalil. Fantasporto on suur ajalooline filmifestival, mida korraldatakse Portos igal aastal alates 1981. Portugali esilinastustel osalevad «Apteeker Melchiori» režissöör Elmo Nüganen, Eesti suursaadik Portugalis, Lissabonis resideeruv Moonika Kase ja Eesti aukonsul Portos Mário Ferreira.

Kaks esimest «Apteeker Melchiori» filmi linastub ka USAs Bostonis 3-5. märtsini toimuval Bostoni Balti Filmipäevadel, kus osalevad filmide stsenarist Olle Mirme ja produtsent Veiko Esken. Tegemist on Balti filmidele pühendatud filmifestivaliga, mida on korraldatud alates 2018. aastast eesmärgiga hoida Bostoni piirkonnas elava Balti kogukonna kultuurialast suhtlust, tugevdada riikidevahelist koostööd ja hoida ühendust koduriikidega.

Triloogia kolmanda osa ametlik filmiplakat.
Triloogia kolmanda osa ametlik filmiplakat. Foto: Filmiplakat

Keskajast inspireeritud krimitriloogia kolmanda osa «Apteeker Melchior. Timuka tütar» Eesti esilinastus toimub Tallinnas 10. aprillil ja film jõuab kinodesse üle Eesti 14. aprillil.

Režissöör Elmo Nüganeni sõnul saab filmitriloogia kolmandast osast vastuse mitmele küsimusele, mis jäid õhku esimesest ja teisest filmist. «Eelmisi filme näinud kinopublik juba teab, kes on see timuka tütar kolmanda filmi sündmuste keskpunktis. See on lugu minevikuvarjudest ja armastusest, aga ka takistustest, mis painavad Melchiorit, kel tuleb lahendada järjekordne mõrvamüsteerium.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles