T, 21.03.2023

Kogu tõde kummalise miljardäri kohta: Elon Muskist valmib film

Kultuuritoimetus
Kogu tõde kummalise miljardäri kohta: Elon Muskist valmib film
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elon Musk Halloweeni-peol.
Elon Musk Halloweeni-peol. Foto: Evan Agostini

Auhinnatud dokumentalist Alex Gibney, kes on oma filmides uurinud nii saientoloogiat kui Vladimir Putinit, teeb dokumentaalfilmi ambitsioonikast miljardärist ja ettevõtjast Elon Muskist, vahendab The Hollywood Reporter.

Filmiprojektiga on juba seotud suur hulk produtsente. Filmi tootjad on Gibney enda Jigsaw Productions, aga ka Closer Media, Anonymous Content ning Double Agent. Anonymous Content on tootnud Oscaritega pärjatud filmid «Mees, kes jäi ellu» ja «Päevavalgele».

«Ma olen selle filmi kallal vahelduva eduga mõnda aega nokitsenud ja selle suhtes väga elevil,» ütles lavastaja Alex Gibney. «Mul on rõõm, et minuga töötab koos nii suur hulk hämmastavaid inimesi. Sõuame edasi!»

Selle nädala alguses tõusis Elon Musk taas maailma rikkurite edetabeli etteotsa.
Selle nädala alguses tõusis Elon Musk taas maailma rikkurite edetabeli etteotsa. Foto: fortune.com

Oma karjääri jooksul pole mainekas Alex Gibney kartnud luubi alla võtta skandaalseid inimesi ja ettevõtteid. Juba 2010. aastal leidis ajakiri Esquire, et Gibneyst on saamas kaasaja kõige tähtsam dokumentalist. 2008. aastal pärjati Gibneyt Oscariga dokumentaalfilmi «Taxi to the Dark Side» eest, mis paljastas Ameerika Ühendriikide šokeerivad piinamis- ja ülekuulamistehnikad Afganistani sõja ajal.

Märksõnad
Tagasi üles