VIDEO Haus Galerii kevadoksjonil tulevad müügile eriti rariteetsed teosed

Kultuuritoimetus
Copy
Haus Galerii
Haus Galerii Foto: Haus galerii

Oksjonite kevad Haus Galeriis tuleb teisiti. Galerii 26-aastase oksjonite traditsiooni on galeriis avatud oksjonite showroom, mis pöörab väärt kunstiteostele tähelepanu aastaringselt. Praegu on selles ruumis näitus Hausi 2023. aasta kevadoksjonile tulevatest teostest, esitlemaks esmalt väikest, ent sisukat vaadet eesti kunstiajalukku.

Showroom esitleb oksjonite kontekstis rariteetseid ja hinnatud teoseid ning autoreid nagu Konrad Mägi, kellelt Hausi oksjonil on seekord väljas teos, mis on dateeritav 1914 – 1916 aastatesse, kulmineerudes ehedalt postimpressionistliku maalikäsitlusega ja köites mägilikult erakordse värviintensiivsusega. Samuti leiab kunstiarmastaja siit varajase 1935. aasta maalieksperimendi Kaarel Liimandilt, 1941. aastal loodud tundliku varakevade impressiooni Johannes Võerahansult, 1945. aasta maalitiheda rannaküla vaatega figuraalkompositsiooni Richard Sagritsalt aga ka tundliku vaate 1974. aasta tulbikimbule Peeter Mudistilt ning nii mõndagi veel. Lähema huvi korral tuleb teil neid teoseid vaatama tulla Haus Galeriisse kohapeale, kuna täismahus avanevad meie näitused nii kodulehel kui ka galeriiseintel aprilli alguses.

Lisaks oksjonitööde valikule saate veel kuni 3. aprillini külastada galeriis ka kunstikoguja Jose Corominase aina suuremat huvi esilekutsuva erakollektisooni näitust, mis koondab teoseid eesti moodsa kunsti klassikast. Avatud on veel ka Lauri Sillaku näitus «S – Small» ning Orest Kormashovi maaliehe ekspositsioon tema 1990. aastate teostega.

Märksõnad

Tagasi üles