Paide Teatri uus meeskond kohtus 29. märtsil kogukonnaga ja avalikustas liikmed. Meeskonda kuuluvad aasta algusest teada olnud kunstiline juht Mariliis Peterson, dramaturg Mart-Matteus Kampus ja produtsent Triin Kordemets.
Paide Teater avalikustas uue meeskonna
Mariliis Peterson on rakendusteatri taustaga ja Paide juurtega teatri kunstiline juht. Ta on lõpetanud teatri ja loovkirjutamise eriala Aberystwythi ülikoolis ning rakendusteatri magistrantuuri Londoni ülikoolis Royal Central School of Speech and Drama.
«Me oleme esimene Eesti teater, kes pani kogu meeskonna kokku avaliku konkursi formaadis. See on avanud terve teatri jaoks ootamatuid võimalusi,» lausub teatri kunstiline juht Mariliis Peterson. «Meie ühiskond on saanud viimastest kriisides omajagu räsid ja inimesed on väsinud. Äreval ajal saab teater pakkuda imet. Teater on lootus. Teater saab pakkuda inspiratsiooni, headust, mõtlemisainet ja vajadusel torgata,» lisab Peterson.
Mart-Matteus Kampus on režissöör, stsenarist ja teatritegija. Ta on lõpetanud Royal Central School of Speech and Drama magistriprogrammi näitekirjanduse ja stsenaristika erialal Londonis.
Kampuse looming tegeleb maagilise realismi ning psühholoogilise õudusega, isolatsiooni ja võõrandumisega ning Ida-Euroopa mõtteviiside ja kultuuri uurimisega. «Kuulutasime tänasel päeval välja ka Paide Teatri Nurgakivi. Teater palub kogukonnal vastata küsimusele: ‘Millest (ikka) veel ei räägita?’ Need mõtted ja murekohad, mis on Paidele kõige tähtsamad, kogutakse Nurgakiviks ja omamoodi ajakapsliks. Mis on Paide peab peegelduma ka Paide Teatris,» sõnab teatri dramaturg Mart-Matteus Kampus.
Kampuse tekste on avaldatud ajakirjades The Write Launch ja NoiseMedium ning näitusena Vancouveris, Open Space galeriis. Tema luuletused Eesti väikelinna elust avaldati ajakirjas Minor Literature[s]. Kampuse stsenaariumid on jõudnud Ameerika filmiakadeemia iga-aastasel Nicholli filmistsenaariumite konkursil parimate sekka ning BBC stuudio Writer’s Academy teise vooru.
Triin Kordemets naases Paidesse 5 aastat tagasi ning on panustanud kohalikku kogukonda ja algatustesse. Ta on sotsiaalhoolekande tugitegevusele suunatud liikumise Vabatahtlik Seltsiline Järvamaa koordinaator.
«Näen, et olen teatri praktilise elu korraldajana justkui sild või liim meeskonna ja tarbija, dramaturgi ja linnaruumi, materiaalsete võimaluste ja suurte unistuste vahel,» märgib Kordemets. Ta lisab, et saab Paide Teatri heaks näha üheaegselt suurt pilti ja mikroosakesi, millest kokku moodustub kultuurikeskkond, mida inimesed tahavad kogeda ja kus viibida.
Lisaks tehakse turunduse ja kommunikatsiooni eesmärkide saavutamiseks tihedalt koostööd ettevõttega Loownatuur, mida veab Paidest pärit ettevõtja Marita Kutsar. Projektipõhiselt liituvad etendajad, tehnikud, kunstnikud jt. Teatri tugimeeskonnaks saab olema ka muusika- ja teatrimaja kollektiiv.
Paide Teatri kunstiline juht Mariliis Peterson võitis eelmise aasta lõpul ideekonkursi ning asus selle aasta alguses teatri meeskonda kokku panema. Paide Teatri uus meeskond sai kokku märtsis. Tööd esimese lavastusega alustatakse aprilli alguses. Paide Teater on Paide Muusika- ja Teatrimaja all tegutsev allasutus, mida linn rahaliselt toetab.