Riho Sibula mälestuse hoidmiseks loodi mittetulundusühing

Kultuuritoimetus
Copy
Riho Sibul
Riho Sibul Foto: Madis Sinivee

Möödunud aasta lõpus meie seast lahkunud muusiku Riho Sibula sõbrad asutasid tema mälestuse hoidmiseks eraldiseisva mittetulundusühingu Kuukitarr. MTÜ eesmärgiks on Riho Sibula mälestuse väärikas hoidmine, erinevate vastavate algatuste koordineerimine, lisaks ka üldisele märkamise kultuurile kaasaaitamine.

Riho Sibula isiksuse suurus ja looming puudutasid Eestimaa elanikke läbi mitme põlvkonna. Vaatamata oma tagasihoidlikkusele oli tal palju sõpru, häid tuttavad, austajaid ja fänne erinevatelt elualadelt.

MTÜ asutajad rõhutavad, et tegemist ei ole eksklusiivse klubi või kitsa ringi ettevõtmisega vaid see on avatud kõigile kaasamõtlejatele. Riho vaimne pärand on mitmekesine ja kulgeb oluliselt kaugemale sellest, mille järgi laiem avalikkus teda teadis.

Seetõttu on väga oluline, et kõik ideed mälestuse jäädvustamise, loomingu taasesitamise, kirjastamise, kontserdikorralduse ja muu osas oleksid lähedastega läbi räägitud ning loodaks ühine eetiline raamistik, milles Riho mälestust hoitaks iga tegevuse puhul lähtudes põhimõttest, kuidas ta seda ise hindaks.

MTÜ juhatusse kuuluvad Valdeko Sibul, Ain Agan ja Aare Põder. Lisaks juhatuse liikmetele on mittetulundusühingu asutajate seas Erkki-Sven Tüür, Herbert Murd, Mari Kaljuste, Meelis Asi, Meelis Kubits, Raul Vaigla, Toomas Tiivel, Tõnis Mägi, Vaiko Eplik ja Vladislav Koržets.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles