ROMANTILINE SHAKESPEARE UGALAS ⟩ Lavastaja Tanel Jonas: selles näidendis pole tegelast, kes poleks armunud!

Kultuuritoimetus
Copy
Lavastuse «Kaheteistkümnes öö» proov.
Lavastuse «Kaheteistkümnes öö» proov. Foto: Foto autor Silver Kaljula / Ugala teater

Neljapäeval, 6. aprillil kell 19 esietendub Ugalas hooaja viimase suure saali lavastusena William Shakespeare'i romantiline komöödia «Kaheteistkümnes öö». Lavale toob teose Tanel Jonas. Kunstnik on Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), muusikaline kujundaja Peeter Konovalov, valguskujundaja Mari-Riin Paavo, videokunstnik Margo Siimon.

Osades Oskar Punga, Margaret Sarv, Maarja Mõts, Vallo Kirs, Tarvo Vridolin, Terje Pennie, Rait Õunapuu, Alden Kirss, Margus Tabor, Aarne Soro, Luule Komissarov ja Jaana Kena.

««Kaheteistkümnes öö» on üks Shakespeare’i põnevamaid näidendeid. Siia sõnadesse on pandud terve maailm ning lisaks ei ole selles näidendis ühtegi tegelast, kes poleks kellessegi armunud. Armastus kui miski, mis paneb maailma tiirlema – see on praegusel ajal väga paeluv teema,» ütleb lavastaja Tanel Jonas.

«Kaheteistkümnes öö» algab sellega, et tormisel Aadria merel Illüüria ranniku lähistel toimub laevahukk. Viola pääseb õnnetusest eluga, kuid tema kaksikvend Sebastian jääb kadunuks. Meheks riietunud Viola asub hertsog Orsino teenistusse ja armub oma isandasse, kes omakorda on kõrvuni armunud krahvinna Oliviasse, kes omakorda armub Cesariosse ehk meheks riietunud Violasse. Armastus ja armukadedus löövad lõkkele ja tekkinud segaduste tormakas pöörises ei mängi sugugi väikest rolli erinevate õukondlaste lustakad sepitsused ja soov nendest kiremängudest ise võitjana välja tulla.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles