L, 9.12.2023

JÕUD TÄRKAB TAAS ⟩ Disney plaanib uusi pööraseid «Tähesõdade» seiklusi!

Kultuuritoimetus
Copy
«Tähesõdade» kolmas triloogia jutustas Rey Skywalkeri (Daisy Ridley) loo.
«Tähesõdade» kolmas triloogia jutustas Rey Skywalkeri (Daisy Ridley) loo. Foto: Capital Pictures / Scanpix

9. aprillil kuulutas «Tähesõdade» filme ja sarju tootva Lucasfilmi president Kathleen Kennedy välja kolm uut «Tähesõdade» filmi, mille sündmused on seotud lähiaastatel Disney+ voogedastusplatvormile ilmunud sarjadega. Samuti tuuakse tagasi üks eelmistest «Tähesõdade» filmidest tuttav tegelaskuju.

Kathleen Kennedy tegi uudise teatavaks «Tähesõdadele» pühendatud ürituse Star Wars Celebration Europe (SWCE) otseülekandes. Kolm plaanitavat filmi ei moodusta triloogiat, nagu varem kolmel korral tehtud on, vaid jutustavad kõik iseseisva ja väga erineva loo, viies meid mitmesugustesse ajastutesse «Tähesõdade» ulatuslikus universumis.

Uute filmide režissöörideks on James Mangold (kes tegi ka sel suvel ilmuva uue «Indiana Jonesi») seikluse, Dave Filoni («The Mandalorian») ning Oscari-võitjast Shermeen Obaid-Chinoy («Ms. Marvel»). James Mangoldi film vaatab tagasi jedide algusaegadesse, Dave Filoni oma keskendub aga Uuele Vabariigile ning toob kokku sarjade «The Mandaloriani», «The Book of Boba Fett» ning «Ahsoka» omavahel seotud lood. Sharmeen Obaid-Chinoy filmi tegevus toimub pärast kõige viimase «Tähesõdade» triloogia sündmusi ning toob tagasi Daisy Ridley tegelaskuju Rey.

«Tähesõdade» käekäigu eest vastutab Lucasfilmi president Kathleen Kennedy.
«Tähesõdade» käekäigu eest vastutab Lucasfilmi president Kathleen Kennedy. Foto: Xavier Collin/Image Press Agency/Scanpix

2022. aasta oktoobris täitus kümme aastat sellest, kui Disney ostis George Lucaselt «Tähesõdade» ära ning hakkas tootma rohkelt filme ja telesarju. Nende kümne aasta jooksul on fännid saanud näha uhiuut triloogiat eelmainitud Reyst, aga ka mitmeid eraldiseisvaid filme (nagu läbikukkumiseks osutunud «Solo») ning mitmeid teleseriaale, nende seas ülipopulaarsed «The Mandalorian» ning «Andor».

«Loodetavasti on meie toodetud telesarjadest välja paistnud, et me tahame jutustada mitmeid erinevaid lugusid. See idee pärineb George Lucaselt, kes aastaid tagasi ütles, et ta lõi «Tähesõjad» eesmärgiga liikuda mütoloogilisel ajajoonel edasi ning tagasi,» selgitas Kathleen Kennedy. «Nüüd püüame seda ajajoont laiendada ning üles ehitada rikkaliku tulevikku, aga ka laiendada olevikku ning minna sügavale minevikku, et rääkida oma uued lood. Meil on rõõm töötada parimate ja kõige kirgikumate filmitegijatega projektide kallal, mis puudutavad minevikku, oleviku ja tulevikku.

Lisaks filmidele, mida alles veel põhjalikumalt plaanitakse, ilmub sel aastal mitu uut «Tähesõdade» sarja. Neist oodatuim on «Ahsoka», mis ilmub Disney+ voogedastusplatvormile augustis.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles