Betty Ester-Väljaots, ajakirjanik
Üheksakümnendate alguses mööda kontserte ja rokiklubisid liikunud noore jaoks oli Vennaskond aristokraatlik suurus. Teised võisid ju olla ja teha, aga Vennaskond oli see õige äge asi. Inimesed jagunesid kaheks: need, kes olid seda imeasja oma silmaga näinud ja teised, kes tundsid, et on millestki olulisest ilma jäetud.
Äkki oligi nende nn tagasituleku ja edasimineku kontsert klubis 326? Igal juhul on mul mälupilt endast seal lava vastu litsutuna Vennaskonnale kaasa elamas. Eks neid ribide ragistamisi oli veel, aga kuidagi eriliselt on meelde jäänud kontsert Vabaduse väljakul. Õhtul hilja alustanud Vennaskonda oodates istusime kohvik Pegasuses ja kuidagi elev tunne oli. Hiljem selgus, et asja eest, sest kõnelausele sündmusele tuli minu mälu järgi kõnet pidama peaminister Mart Laar. Vennaskond oli üks esinejatest muusikalises programmis nimega «Pakaa!», mis oli korraldatud vene vägede väljasaatmise tähistamiseks. Oleks võinud muidugi ajaloolist hetke rohkem endasse imeda, kuid ajaloo silmis pöördelisi sündmusi oli nii palju korraga, et keskenduda sai ainult olulisele ehk Vennaskonna esinemisele. Lemmiklaulu on võimatu nimetada, võib-olla välistamismeetodit kasutades saaks mõne loo, mis EI meeldi. Väljaspool kahtlust lemmikud on muidugi «Appi, ma vajan armastust!», «Suhkruga tee» ja «Kosmosesügis».
Aarne Seppel, eriprojektide toimetaja
Vennaskonna saaga algas minu jaoks 1989. aastal Tõnu Trubetsky luulekoguga «Pogo», mis ilmus Kassett 88 koosseisus. Ega ses vihikumahtu kogus polegi vist ühtki teksti, mis lauluks poleks saanud. Natuke naiivsed, natuke väljakutsuvad, aga kahtlemata meeldejäävad tekstid sobisid laulva revolutsiooni aega imehästi. Luuletuste lauldavus oli selge juba enne lalulude kuulmist.