Kolmapäeval esitletakse Kadriorus Imbi Paju raamatut «Kirjanduskliinik»

Kultuuritoimetus
Copy
Imbi Paju FOTO: Wikimedia Commons
Imbi Paju FOTO: Wikimedia Commons Foto: Wikimedia Commons

Kolmapäeval, 17. mail toimub algusega kell 18 Kadrioru Galeriis (Vesivärava 50) Imbi Paju raamatu «Kirjanduskliinik» esmaesitlus, mis algab Imbi Paju ja kunstniku ning muusiku Lotte Jürjendali performance'iga «Ma näen Sind oma silmades». Raamatu autori Imbi Pajuga vestlevad teose teemadel kirjandusteadlane ning Tartu Ülikooli professor Leena Käosaar ning filosoof ja kirjanik Hasso Krull.

Imbi Paju, «Kirjanduskliinik».
Imbi Paju, «Kirjanduskliinik». Foto: Raamat

Teose esikaanel on Satu Kalliokuusi maalid «Mature» ja «Connection» (2018). Maalid on galeriis esitletud ja kunstnik sõidab üle lahe esitlusele kohale.

Imbi Paju on kirjanik, ajakirjanik ja filmirežissöör, kes on kirjutanud uue teose «Kirjanduskliinik» alapealkirjaga «Mida tähendab olla inimene». Ta on olnud mõttekirjanduse viljeleja, kes loob läbi mälu, ajaloo ja kultuuri psühholoogilist ja poeetilist geograafiat, nii on ka uues raamatus on tugev psühhoanalüütiline mõõde, tugeva bibilioteraapilise sõnumiga, mis toetab inimest praeguses segadust tekitavad ajas.

Kirjanik sai rahvusvaheliselt tuntuks raamatu ja dokumentaalfilmiga «Tõrjutud mälestused». Raamat on ilmunud 9 keeles ja valiti 2021 Soomes kaasaja kirjandusklassika hulka.

Imbi Paju: ««Kirjanduskliinikus» olen ma erinevate kirjandusteoste kaudu loonud ruume, kus empaatilises, kaastundlikus ja emotsionaalse intellektuaalsuse õhustikus tegeleda meie isiklike ja kollektiivsete haavade, mälu ja ajalooga. Mõelda oleviku ja tuleviku, keskkonna ja looduse, elamisjulguse ja armastuse üle. Olen mõelnud, mõtestanud ja kirjutanud nii, et tekiks kirjanduslikul viisil aset leidev kokkusaamine, sümboolne gravitatsioonijõud, mis tõmbaks inimesi üksteise poole, looks usaldust, tooks kaasa taipamisi, avanemisi ja sümboolseid uuestisünde, mis annavad julguse küsida: «Kes ma olen? Kes inimene on?». Ning annaks lugedes tunde, et oleme hoitud.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles