Suur au: Martin Scorsese sai oma järgmise filmi jaoks paavstilt õnnistuse

Kultuuritoimetus
Copy
Martin Scorsese
Martin Scorsese Foto: Keith Mayhew / ZUMAPRESS.com

Režissöör Martin Scorsese kohtus paavst Franciscusega, et saada paavstilt õnnistus oma järgmisele filmile, mis kõneleb Jeesusest, vahendab Rolling Stone. «Ma võin nüüd seda filmi tegema hakata,» sõnas Scorsese pärast laupäevast kohtumist paavstiga.

Religioossete huvidega Martin Scorsese, kes on praegu Cannes'i filmifestivali järgsel ringreisil Itaalias, kohtus nädalavahetusel paavst Franciscusega ja teatas seejärel, et hakkab Jeesusest filmi tegema.

«Olen vastanud paavsti üleskutsele kunstnikule ainsal omasel viisil, mida tean: kujutades ette ja kirjutades stsenaariumi Jeesusest rääkivale filmile,» teatas Scorsese laupäeval Vatikanis konverentsil. «Ja ma hakkan seda tegema,» lisas režissöör, pakkudes, et see võiks olla tema järgmine film.

Martin Scorsese suurfilm «Kristuse viimane kannatus»
Martin Scorsese suurfilm «Kristuse viimane kannatus» Foto: Filmikaader

Vatikanis toimunud konverentsil tõi Martin Scorsese välja, et imetleb Pier Paolo Pasolini filmi «Püha Matteuse evangeelium» ning mainis kõnes ka oma vastuolulist 1988. aasta filmi «Kristuse viimane kiusatus» ning selle tähendust.

Samuti kõneles Scorsese oma 2016. aasta filmist «Vaikimine», mis kujutab jesuiitide tagakiusamist 17. sajandi Jaapanis ning linastus ka 2016. aastal Vatikanis. Franciscus on esimene jesuiidist paavst, kes teadaolevalt liitus jesuiitide orduga, lootes saada Jaapanis misjonäriks.

Tagasi üles