R, 22.09.2023

Ariel rünnaku all: filmiportaal IMDb pidi «Väikese merineitsi» hääletussüsteemi muutma

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments 2
Disney uusversioonis kehastab merineitsi Arieli mustanahaline Halle Bailey
Disney uusversioonis kehastab merineitsi Arieli mustanahaline Halle Bailey Foto: Disney / Filmikaader

Maailma suurim filmidele keskenduv veebisait IMDb teatas, et Disney uusversiooni «Väike merineitsi» on tabanud niinimetatud hindepommitamine, mistõttu on IMDb sunnitud oma hääletamissüsteemi erandkorras muutma. IMDb sõnul annavad robotid filmile madalaid hindeid, et kunstlikult selle keskmist hinnet alla tõmmata.

26. mail Eesti kinodessegi jõudnud «Väike merineitsi», kus peategelast Arieli kehastab Halle Bailey, on IMDb's praeguseks saanud hääle 50 000 kasutajalt, kes hindasid seda kümnepallisüsteemis.

Mõistatuslikult on 17,5 protsenti kasutajatest andnud sellele hindeks 10, rohkem kui kaheksa protsenti kasutajatest hindeks 7 ning tervelt 40 protsenti kasutajateks hindeks 1. Kõige madalamat hinnet on IMDb keeldunud arvesse võtmas, sest «Väikese merineitsi» keskmine skoor on praegu 7/10. See läheb rohkem kokku ka professionaalsete kriitikute arvamusega, kes on Disney fantaasiamuusikali pigem kiitnud.

IMDb teatas, et saidi hääletamissüsteemis on tuvastatud ebatavalist aktiivsust. «Säilitamaks meie süsteemi usaldusväärsust, on kasutusele võetud alternatiivne arvustusmeetod.» Niisugune kahtlane aktiivsus võib olla seotud rassistlike eelarvamustega, sest Arieli rolli valitud mustanahalise Halle Bailey suunas on saadetud õigustamatut pahameeletuld.

Pärast esimeste Arieli tutvustavate videoklippide ilmumist hakkas levima Bailey suhtes kriitiline hashtag #NotMyAriel, nagu 1989. aasta joonisfilmist tuntud merineitsit ei sobiks kehastama mustanahaline näitleja.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles