K, 6.12.2023

Suri silmapaistev arhitekt ja maalikunstnik Raul Paabo

Kultuuritoimetus
Copy
Foto: VisionalMedia / Shutterstock

Lahkunud on arhitekt ja maalikunstnik Raul Paabo. Raul Paabo sündis 26. novembril 1923 Tallinnas. Hariduse omandas ta Westholmi gümnaasiumis (1942). Saksa okupatsiooni ajal gümnaasiumi lõpetanuna soovis Paabo õpinguid jätkata Tallinna Tehnikaülikoolis. Ülikooli lubamise tingimuseks oli 6-kuuline tööteenistus Saksa relvajõudude lennuväes, mis sõja kestes pikenes tähtajatuks teenistuseks.

Raul Paabo.
Raul Paabo. Foto: Pressifoto

Pärast sõda siirdus Paabo Saksamaal asuvasse DP põgenike ümberasumise laagrisse. Õppis aastatel 1946–1950 arhitektuuri Braunschweigi Tehnikaülikoolis, pärast Saksamaalt emigreerumist Ameerika Ühendriikidesse aastal 1951 jätkas arhitektuuriõpinguid Kalifornia Ülikoolis Berkeleys, täiendades end ka maalikunsti, skulptuuri ja akvarelli õpingutega.

Paabo töötas arhitektina Kalifornia ja Washingtoni osariikides ja 1970. aastatel alustas aktiivsemat tegevust ka maalikunstnikuna. Pärast aktiivse tegevuse lõpetamist arhitektina 1988. aastal pühendus maalikunstile ning töötamisele kunstigaleriides ja -institutsioonides. Paabo on osalenud näitustel Kalifornia, Oregoni, Washingtoni ja New Yorgi osariikides ning Vancouveris Kanadas.

Ta on pälvinud mitmeid auhindu ning teda on esindanud mitmed galeriid Kalifornias. Paabo oli ka pühendunud Lääneranniku Eesti Päevade raames toimunud kunstinäituste korraldaja 1965., 1975. ja 1985. aastal ning oli pikaaegne Santa Rosa kunstnike gildi juhatuse liige. Raul Paabo oli Eesti Kunstnike Liidu liige alates 2006. aastast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles