L, 9.12.2023

KULTUURIS KUUM ⟩ Tipparhitekt Taanist: ärge seda uut ehitage, muutke parem vana

Toivo Tammik
, arhitekt
Copy
Taani arhitekt Lone Wiggersi valem heaks linnaks: suure tihedusega madalhooned, kus saaks võimalikult palju inimesi koos elada, kasutada taristut kõige säästlikumalt, luua lähedase suhte naabritega.
Taani arhitekt Lone Wiggersi valem heaks linnaks: suure tihedusega madalhooned, kus saaks võimalikult palju inimesi koos elada, kasutada taristut kõige säästlikumalt, luua lähedase suhte naabritega. Foto: Madis Veltman

Nimekas Taani arhitekt Lone Wiggers sattus Tallinnas vaimustusse oma öömajast Telliskivi loomelinnaku konteinerhotellis. Ta kiidab loomekvartali energiat, linnale väga sobivas mõõtkavas kahe- ja kolmekorruselisi vanu hooneid, nende väikseid aedu, kõrgete puudega tänavaid. Wiggers on palju uurinud, mis mõjutab inimese heaolu linnas: mida ehitada, miks ja kuidas ehitada ja kas üldse ehitada. Heaoluriik on küll mõnus, aga kallis ka – ja hea linnaga võib täpselt samuti minna.

Esinesite Tallinna rahvusvahelisel puitarhitektuuri konverentsil ettekandega «Tulevik peitub juurtes». Palun rääkige sellest lähemalt.

Olen viimased kümme aastat tegelenud puiduga. Võiks öelda, et jätkusuutlikkuses oleme liikunud paindlikkusest ja otstarbekusest energiaarhitektuuri. Töötan puidutehnoloogiaga ning selle biopõhiste ja taaskasutatud materjalide sidumisega. Ma pole kunagi näinud nii radikaalset muutust kui praegu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles