Kung fu NSVLis: Rainer Sarnet kutsub meid pöörasesse mungakloostrisse

Kultuuritoimetus
Copy
Rainer Sarneti film «Nähtamatu võitlus». 
Rainer Sarneti film «Nähtamatu võitlus». Foto: Gabriela Urm

Juba järgmisel nädalal jõuab kinodesse Eesti esimene kung fu komöödia «Nähtamatu võitlus». Filmi režissöör on Rainer Sarnet («November»), kes seekord üllatab koomilise kooslusega kung fu'st, armastusest ning õigeusust. Vaata allpool filmi täispikka uut reklaamklippi!

 
Rainer Sarneti uues filmis kohtuvad kung fu, õigeusk ja armastus.
Rainer Sarneti uues filmis kohtuvad kung fu, õigeusk ja armastus. Foto: Filmiplakat

«Nähtamatu võitluse» tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus.

Filmi peategelane on noor huligaan Rafael, kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad.

Munkade võitlus on aga nähtamatu - võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.

Filmi peategelast kehastab Ursel Tilk. Teistes rollides astuvad üles Ester Kuntu, Kaarel Pogga, Indrek Sammul, Rain Simmul, Maria Avdjuško, Tiina Tauraite, Mari Abel, Rein Oja, Taimo Kõrvemaa jt.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega «Nähtamatu võitlus» on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka).

Filmi on rahastanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eurimages, Loov Euroopa Media, usaldusfond Tallifornia ning kaastootmisriikide kohalikud fondid. Filmi rahvusvaheline müügiagent on LevelK (Taani).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles