ARVUSTUS ⟩ 70-aastane aatomipomm Godzilla möirgab jälle

Ralf Sauter
, ajakirjanik
Copy
Monstrumifilmis «Godzilla Minus One» toimub koletiste kuninga hävitustöö pärast Teist maailmasõda.
Monstrumifilmis «Godzilla Minus One» toimub koletiste kuninga hävitustöö pärast Teist maailmasõda. Foto: Filmikaader/Toho

Jaapanis toodetud uue katastroofifilmi «Godzilla Minus One» jõudmine Eesti kinodesse mõjub märgilise sündmusena. 1954. aastal esmakordselt merest tõusnud Godzilla tähistab peagi olulist juubelit, täpsemalt on koletiste kuningas teinud 70 aasta jagu hävituslikke ringe läbi Tokyo ega plaani niipea puhkama minna.

Eestiski ei paista Godzillal fännidest puudust olevat, sest «Minus One» tõi esimestel linastuspäevadel Tallinnas saalid täis ning minu kõrvale sattus istuma noormees, kes võitles kiusatusega legendaarset tunnusmuusikat kaasa ümiseda. Ja kui Godzilla lõpuks oma kuulsal tatsuval sammul linna saabus, viipas noor fänn oma sõbrale kätega, et milline pirakas kõht.

Godzilla fännidelgi praegu kõht tühjaks ei jää, sest Jaapanist tuleb kvaliteetseid ja dramaatilisi Godzilla-filme; Netflixi on ilmunud mitu animafilmi ja -seriaali ning Ameerika tootja Legendary Pictures juhtimisel käib Marvelist eeskuju võttev filmisari, kus Godzilla kõrval möllavad King Kong ja teisedki titaanid. Kõigele lisaks hakkas platvormil Apple TV+ kuu aega tagasi jooksma Ameerika filmidega ühendatud sari «Monarch: Koletiste pärand».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles