AkzoNobel Kunstipreemia 2023 laureaat kuulutatakse välja 19. jaanuaril 2024. Preemia suuruseks on 5000 eurot. Lisaks rahalisele preemiale aitab ettevõte kunstnikel oma loomingut esitleda läbi ainulaadse kunstikalendri.
Kuus teost püüdlevad 5000-eurost kunstipreemiat
2023. aastal nomineeriti AkzoNobel Kunstipreemiale viimase hooaja loomingu põhjal kuus teost:
Maria-Kristiina Ulas / Teos «Kirgas elukas sisemusest» / Vineer, puit, metall, akrüül / nominendi esitas Eesti Kunstnike Liit
Angela Maasalu / Näitus «Klaasist südamega narr» ja osalus rühmanäitusel «Teisel pool suure unustuse mõõgalööki» / nominendi esitas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Tõnis Saadoja ja Paul Kuimet / Näitus «Maastik kulgeb läbi maja» nominendi esitas Tartu Kunstimuuseum
Jenny Grönholm/ Näitus «Tulevikumälestused» / nominendi esitas Tallinna Kunstihoone
Tõnis Saadoja/ Näitus «Kõrgus merepinnast» / nominendi esitas Eesti Kunstimuuseum
Alexei Gordin / Näitus «Selles galeriis täituvad unistused» / nominendi esitas kunstiajakiri KUNST.EE
Nominatsioonidega saab lähemalt tutvuda siin.
AkzoNobel Kunstipreemia lähtub ideest «Värv kui kunst». Preemia eesmärk on tunnustada kunstnikku Eesti kunstimaastiku rikastamise eest värvikasutuse aspektist lähtuvalt. AkzoNobel Kunstipreemiale 2023 nomineeriti teos, näitus või kunstiprojekt, mida on avalikkusele eksponeeritud perioodil oktoober 2022 – september 2023.
Preemia suuruseks on 5000 eurot. Lisaks rahalisele preemiale aitab ettevõte kunstnikel oma loomingut esitleda läbi ainulaadse kunstikalendri.
AkzoNobel Kunstipreemia on vanim erakapitalil väljaantav kunstipreemia Eestis, millega alustati 1996. aastal. Akzo Nobel Baltics AS omab vanimat ja tähelepanuväärseimat ettevõttele kuuluvat kunstikollektsiooni Eestis, millele pandi alus 1990. aastal. Kunstikogu on eksponeeritud Tallinna peakontoris ja Rapla tootmiskompleksis. Eesti kunsti toetamine on tähtis osa Akzo Nobel Baltics AS identiteedist ning ajatu väärtus, mis ühendab kõiki töötajaid ning ettevõttega seotud inimesi.