See pole teile «Seltsimees laps»: Moonika Siimets näitab Haapsalus naljakat märulit, mis ka on naljakas märul

Kultuuritoimetus
Copy
1986. aastal valminud «Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas»
1986. aastal valminud «Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas» Foto: Filmikaader

Mitte ainult Quentin Tarantino ei fänni seda fantaasiarohket märulikomöödiat – seda teeb ka Moonika Siimets.

«Idamaised võitlus- ja võlukunstid, armastuse nimel eluga riskimine segatud ameerikaliku üle võlli huumori ning ladusa loojutustamisega, noored Kurt Russell ja Kim Cattrall – sellest piisas, et mind, mu vanemaid ja ka näiteks meie pere suurt sõpra, teadmamehest Vigala Sassi korduvalt selle lummusesse köita ning arutleda tõsiselt energiate liigutamise ja paranormaalsete nähtuste üle.»

Nii kõneleb «Seltsimees lapse» režissöör Moonika Siimets John Carpenteri filmist «Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas», mille ta on valinud näitamiseks HÕFFi filmiklubi järjekordsel üritusel.

Neljapäeval, 29. veebruaril kell 18 Haapsalu kultuurikeskuses aset leidval seansil räägib ta pikemalt, kuidas see kummaline film on teda mõjutanud ja kus ta seda 1980ndate lõpus, veel lapsena, esimest korda nägi, aga ka sellest, mis ta praegu teeb ja milliseid filme vabal ajal vaatab.

1986. aastal valminud «Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas» on kultusfilm, milles San Francisco veokijuht Jack Burton kistakse koos oma sõbraga Hiinalinna hea ja kurja müstilisse võitlusesse – ta peab nurjama õela maagi sepitsused. Filmi autor John Carpenter («Halloween», «Võõrkeha») on nimetanud seda üheks oma paremaks tööks.

Kord kuus Haapsalus koos käiva HÕFFi filmiklubi eesmärk on žanrifilmi kui kunsti populariseerimine.

Ekraanile jõuavad filmid, mille on välja valinud Eesti filmitegijad. Klubi külalisteks on olnud Jaan Toomik, Jaak Kilmi, Rasmus Merivoo, Janno Jürgens, Õ-fraktsioon, Sander Maran ja Oskar Lehemaa.

Klubiga ühinemine on tasuta – selleks on vaja täita ankeet, mille leiab ürituselt või Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali koduleheküljelt.

HÕFFi filmiklubi korraldavad MTÜ HÕFF ja MTÜ PÖFF. Kaaskorraldaja on Haapsalu kultuurikeskus. Filmiklubi toetavad Läänemaa kohaliku omaalgatuse programm ja Haapsalu linn.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles