ARVUSTUS ⟩ Guy Richie narkohärrade sari on filmist palju parem

Margit Adorf
, filmikriitik
Uuendatud 27. märts 2024, 12:29
Copy
Ausameelne, kuid karmi loomusega aristokraadipere teine poeg Eddie Horniman (Theo James) satub endalegi ootamatult suure narkoäri keskele.
Ausameelne, kuid karmi loomusega aristokraadipere teine poeg Eddie Horniman (Theo James) satub endalegi ootamatult suure narkoäri keskele. Foto: Kaader sarjast

Hoolimata sellest, et olen üldiselt briti režissöör Guy Ritchie talendi suur austaja, tuleb tunnistada, et mulle üldse ei meeldinud tema 2019. aasta film «​The Gentlemen». Õnneks on režissöör end nüüd rehabiliteerinud, sest samanimeline sari, mis esilinastus Netflixis märtsi alguses, on hoopis teine tera.

Sari on selgem, hoogsam, naerutavam ja stiilsem. Film on sarja kõrval tuim, tüütu ning ka, tõepoolest, halbade rolliesitustega, kuigi filmis teevad kaasa suured megastaarid. Ega sarjagi näitlejad kehvad pole, superstaare on nendegi seas, kuid võrreldes filmis osalenud nimedega (Matthew McConaughey, Hugh Grant, Colin Farrell) on sarja staarid (Theo James, Kaya Scodelario, Vinnie Jones) ilmselt veidi madalamalt tasustatud hinnaklassis.

Filmis oli Matthew McConaughey Micky Pearsoni rollis rabe ja kuiv, tema naise rollis olnud Michelle Dockery aga pigem lausa piinlikult halb, ainsana päästis filmi veidikenegi Hugh Granti mängitud koomiline kuju Fletcher, kuid film on sarja kõrval kuidagi punnitatud jampsimine, sari seevastu on suurepäraselt õnnestunud, hästi balansseeritud, kulgeb ladusalt ja see on tõepoolest meeldivalt humoorikas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles