Märt Avandi hävitavast «Tulnukas 2» kriitikast: see peksmine ajab rämedalt kusele... (10)

Kultuuritoimetus
Uuendatud 13. aprill 2024, 22:28
Copy
Tulnukas 2 – Valdis (Märt Avandi) saabub tagasi, küll maailma, mis on muutunud.
Tulnukas 2 – Valdis (Märt Avandi) saabub tagasi, küll maailma, mis on muutunud. Foto: Kaader filmist

Vaatamata võimsale piletimüügile on Eesti filmikriitikute arvamused Rasmus Merivoo järjeloost «Tulnukas 2» olnud pigem leiged, lausa külmad. Kõige jäisemaid sõnu jagus filmikriitik Andrei Liimetsal oma Facebooki lehel Andrei J. Liimetsa filmivaatlusala, kus Liimets nimetas «Tulnukas 2» üheks halvimaks Eesti filmiks eales. Postitusele jättis naljaka kommentaari ka filmi peaosaline Märt Avandi, kes menukas järjefilmis uuesti burksi pihku haarab ja Valdise rolli naaseb.

Liimets, kes Eesti Ekspressi filmitabelis hindas «Tulnukas 2» hindega null, kirjutas oma filmilehel Facebookis: «Tegemist on rünnaku ja provokatsiooniga pea kõigi ja kõige suhtes, mis võiks olla oma kartmatuses vahva, aga torkimine torkimise pärast ei oma erilist väärtust. Naljade suund tundub aga üsna suvaline ja kui vaadata pisutki nende taha, on tegemist seksistliku, homofoobse ja regressiivse kraamiga, mis näib küündimatult ilkuma lumehelbekeste, solvujate ja progressiivsuse aadressil, muuhulgas ka vägistamise ja naistevastase vägivalla üle. Paraku kehtib komöödias hea tava, et nalja on nõme teha nõrgema üle, ja kui seda üldse teha, võiks see olla väga veenvalt põhjendatud.»

Märt Avandi poetas sellele hävitavale hinnangule põgusa ja vaimuka Valdise vaimus kommentaari: «Tra, see peksmine ajab rämedalt kusele, rsk…!». 

Märt Avandit kriitika ei heiduta: näitleja jättis Valdise vaimus muheda kommentaari.
Märt Avandit kriitika ei heiduta: näitleja jättis Valdise vaimus muheda kommentaari. Foto: Kõvatõmmis
Tagasi üles